У Нью-Йорку вручили Пулітцерівські премії

09:48, 14 жовтня 2016

У Колумбійському університеті в Нью-Йорку відбулася 100-а, ювілейна церемонія вручення Пулітцерівської премії, яка вважається найвідомішою і престижної американської нагородою в галузі журналістики та літератури. Повний перелік переможців оприлюднено на офіційній сторінці премії.

У номінації «За служіння суспільству» премію отримало агентство Associated Press за серію матеріалів про використання рабської праці в рибопереробній промисловості в Індонезії і Таїланді. Після цих публікацій в зв’язку з резонансом вдалося звільнилися понад 2 тис. осіб, а їх експлуататори постали перед судом.

У номінації «міжнародна журналістка» перемогла журналіст Алісса Рубін, яка опублікувала в газеті The New York Times серію публікацій про долі жінок в Афганістані.

У номінації за «Оперативне висвітлення події» нагородили журналістів газети The Los Angeles Times. Вони в 2015 році повідомили про теракт в місті в Сан-Бернардіно у штаті Каліфорнія, в результаті якого 14 людей загинули, понад 20 отримали поранення.

У категорії «Національна новина» лауреатами стали співробітники газети The Washington post за масштабне і детальне розслідування випадків вбивств, скоєних у 2015 році американськими поліцейськими.

Премію за кращу новинну фотографію отримали фотографи Мауріціо Ліма, Сергій Пономарьов, Тайлер Хікс і Даніель Еттер за висвітлення кризи біженців в Європі.

Кращим художнім твором був визнаний «Співчуваючий» (The Sympathizer), дебютний роман В’єта Тана Нгуєна. Твір уже став книгою року за версією New York Times Book Review, Wall Street Journal, Washington Post і багатьох інших видань. Йдеться про людини, в якій, на тлі війни у В’єтнамі, змагаються відданість комуністичній ідеї і вірність товаришам по армії.

Кращим твором нехудожньої літератури була названа книга «Чорні прапори. Схід ІДІЛ» Джобі Уорріка. Книга оповідає про те, як недоліки обґрунтування війни в Іраку американськими президентами призвели до поширення войовничого ісламізму, відомого сьогодні як «Ісламська держава».

Приз за кращу біографію дістався журналістові New Yorker Вільяму Фіннегану, відомому матеріалами про расизм і міжнародну політику. Проте Пулітцерівську премію Фіннеган отримав за книгу «Дикі дні: життя серфера» - «історію пригод, інтелектуальну автобіографію, соціальне оповідання, дорожнє кіно в літературі і незвичайне дослідження становлення майстра в суворому і малозрозумілою мистецтві».

Зазначимо, Пулітцерівська премія була заснована відомим газетним магнатом, засновником Школи журналістики Колумбійського університету Джозефом Пулітцером (1847-1911).

Згідно з його заповітом, на $2 млн був заснований фонд його імені. Вперше нагороди були вручені в 1917 році. Премія, що становить $10 тис. вручається щорічно. Нагорода «За служіння суспільству» не має грошового вираження, її лауреат одержує золоту медаль.

Нагадаємо, 13 жовтня лауреатом Нобелівської премії з літератури став американський співак Боб Ділан, який свого часу отримував і Пулітцерівську премію.