Мешканці будинку на вул. Богдана Хмельницького, 267 обурені, що ОСББ створили без їхнього відома. Дізналися про це випадково, коли саме й збиралися організувати власне ОСББ. З’ясувалося, що воно вже три місяці як існує, має голову та управляючого будинком.
«Я дав запит в Мін’юст, який є безкоштовним, і там мені підтвердили, що ОСББ створене як юридична особа», – додав мешканець будинку Андрій Кутник.
Так само не знали про те, що ОСББ вже діє, і всі інші мешканці, які прийшли на це зібрання із директором ЛКП «Збоїща», — воно обслуговує їхній будинок. Зустріч більше схожа на сварку. Людей обурює, що їм напередодні відмовилися надати копії документів та статуту ОСББ, не називають і голови об'єднання.
«Минулого тижня ми дізналися, що з 22 травня ми проживаємо у ОСББ. Тобто ніхто нас не повідомив. Я пройшлася по цілому нашому під'їзді, і по сусідньому і люди перший раз від мене дізналися, що ми проживаємо в ОСББ. Пройшло вже 3 місяці і нікого не повідомили, як вимагає закон про створення ОСББ, перші збори, має бути повідомлення в кожну квартиру під підпис», – обурюється мешканка Ірина Кутник.
На зустріч із мешканцями директор ЛКП документів також не приніс. Каже: не знав, що вони цікавлять людей. Обіцяє принести на наступне зібрання.
«Так завжди буває, що люди не в курсі. Коли збирались мешканці, одна частина мешканців створили ОСББ і мали передати правління знов в ЛКП «Збоїща», друга половина щось не погодила»,в – розповів директор ЛКП «Збоїща» Віталій Яринич.
Документи про те, що ОСББ таки справді вже давно існує, нам надають у Шевченківській адміністрації.
«Із 22 травня є виписка з єдиного реєстру, де нам відомо про те, що там створено ОСББ. Також є протокол зборів за участю мешканців від 21 травня 2019 року, і є квартири і підписи мешканців, які ми маємо. На жаль, ми не можемо стверджувати, чи вони є оригінальні, чи не оригінальні, це не наші повноваження», – розповіла Наталія Залужна, начальниця відділу житлового господарства Шевченківського району.
Аби створити ОСББ, згоди усіх мешканців не потрібно. Достатньо лише 50% плюс один голос. Тож у адміністрації й припускають, що обурюються власне ті люди, які не давали згоди. Втім і їх мали повідомити — цього вимагає закон. У міській раді ж кажуть, мешканці можуть ще змінити і голову ОСББ, і склад правління будинку.
«Якщо мешканці довідалися, що в них є ОСББ і вони вважають, що вони його не створювали, є два варіанти вирішення ситуації. Вони, як все ж таки співвласники, ініціюють проведення загальних зборів, на яких вони визначають, що затверджується новий склад правління і перебирають ОСББ в свої руки», — зазначив Сергій Солтис, начальник міського управління супроводу ОСББ.
Інший варіант – звернутися до суду, втім це займе значно більше часу.