У Палаці мистецтв стартувала виставка «Осінній салон. Вища освіта-2016»

17:40, 11 листопада 2016

Навчальні заклади під одним дахом. У Палаці мистецтв стартувала міжнародна виставка «Осінній салон. Вища освіта». Школярам-випускникам пропонують навчання у вишах не лише України, а й Польщі, Словаччини та Канади.

«Цікаво дізнатися про програми, які пропонують і, також, можна задуматись над тим, щоб розглядати вже пропозиції на майбутнє, коли ми вже будемо закінчувати 4-ий курс», – каже студентка Львівського інституту банківської справи.

Серед українських закладів найбільше цього року військового напрямку. Заохочують безкоштовним навчанням та різноманіттям спеціальностей. Запрошують і хлопців, і дівчат.   

«Не менш важливо для заохочення – це абсолютно безкоштовне навчання, проживання на території університету, великий спектр спеціальностей та спеціалізацій», – пояснює курсант Харківського національного університету повітряних сил Андрій Рибак.

«Дівчат ми запрошуємо. Ми готуємо спеціалістів військової культорології та виховної роботи, і цього року було проведено експеримент: набирали дівчат на спеціалізацію артилерійська розвідка», – каже секретар приймальної комісії Академії сухопутніх військ Дмитро Григорчук.

50% знижку для українських бакалаврів пропонує Лодзький університет, щоправда за умови навчання польською мовою.  

«Вважаємо, що Україна є добрий напрямок. Сильні студенти приїжджають, висока школа, тому ректорат вирішив допомогти студентам особливо в нинішній політичній ситуації у державі», – говорить представник Лодзького університету Мєчислав Пакош.

Презентує себе тут й Вища школа права у Жешуві, університет фінансів та управління у Варшаві та Ягелонський у Кракові. Останній пропонує понад 140 напрямів навчання. 

«Переважно ті, які мають карту поляка, або наприклад, дозвіл на постійне проживання на території Польщі, або ж, наприклад стипендіати уряду Польщі, тоді стаціонарне навчання польською мовою може бути безкоштовне. Друга можливість – це платне навчання», – каже відповідальна за міжнародний маркетинг Ягелонського університету Аліна Озерянська.

Безкоштовно навчати українців запрошують три виші у Словаччині. Набирають на медичні та гуманітарні спеціальності, але найбільше тут раді студентам, що обрали технічні професії.

«На основі співбесіди і тестів ми приймаємо в університет. Навчання впродовж 5-ти років безкоштовне. Дипломи університетів визнаються», – додає представниця організації навчання у Словаччині Наталя Надільчак.

Коледж легкої промисловості не пасе задніх. Презентують та заодно рекламують свій заклад самі ж студенти. Цього разу на виставку завітали 25 учасників.

«Весною, на попередній виставці, було більше польських вишів, а зараз наші українські виші на достойному рівні представлені на  виставці», – додає керівник виставки «Осінній салон. Вища освіта-2016» Наталія Тимків.

Міжнародну виставку можна відвідати ще у суботу до 15:00.