Близько 70 світових лідерів прибули до Парижа, щоб відзначити 100-ту річницю з часу завершення Першої світової війни.
«Лідери держав відвідали головну церемонію святкування столітнього перемир'я на Могилі невідомого солдата під Тріумфальною Аркою. Кульмінація церемонії відбулася о 11:00, тому що саме в цей конкретний момент 11 листопада 1918 року замовкла зброя після більш ніж чотирьох років кровопролиття на Західному фронті», – пише LB.ua з посиланням на телеканал France 24.
Серед прибулих до Франції лідерів: президент США Дональд Трамп, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Росії Володимир Путін, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучич і інші. Також на церемонію приїхав президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною.
Президенти України та Франції з дружинами, фото АПУ
Президент Франції Еммануель Макрон закликав світових лідерів віддати перевагу ідеалам миру над іншими інтересами. Також він попередив про небезпеку націоналізму у своїй промові, яку він виголосив під час церемонії з нагоди завершення Першої світової війни. Він заявив, що «стародавні демони», які викликали Першу світову війну та призвели до мільйонів смертей, знову стають сильнішими, пише «Європейська правда» з посиланням на Associated Press.
«Патріотизм – повна протилежність націоналізму. Націоналізм є зрадою патріотизму. Кажучи «Наші інтереси передусім, хай там що відбувається з іншими», ви знищуєте найцінніше, що може мати нація, те, що робить її живою, великою, і, щонайважливіше, її моральні цінності», – заявив Еммануель Макрон, коли десятки світових лідерів слухали його біля Тріумфальної арки.
Він закликав світових лідерів об’єднатися у спільній боротьбі за мир та для вирішення інших глобальних питань. «Разом ми можемо запобігти загрозам - глобальному потеплінню та руйнуванню навколишнього середовища, бідності, голоду, хворобам, нерівності, неосвіченості», – наголосив Макрон.
Нагадаємо, 11 листопада 1918 року була укладена угода про припинення воєнних дій між Антантою і Німецькою імперією, що ознаменував завершення Першої світової війни. Більшість положень цієї угоди, яка має назву Комп'єнське перемир'я, було розвинуто у Версальському мирному договорі.