Учасники паризької конференції ООН з проблем зміни клімату в неділю затвердили так звану Паризьку угоду, яка покликана скоротити викиди парникових газів і сповільнити нагрівання Землі. Про це повідомляє LB.ua.
За повідомленням видання, документ, який схвалили 195 держав, замінить Кіотський протокол з 2020 року і передбачає виділення 100 млрд доларів країнами, які розвиваються, для збереження навколишнього середовища. Очікується, що такі інвестиції дозволять обмежити зростання середньої температури на рівні не більше за 1,5-2 градуси за Цельсієм до 2100 року порівняно з доіндустріальними показниками.
Усі без винятку країни повинні прийняти свої національні цілі зі зниження викидів, технологічного переозброєння та адаптації до кліматичних змін.
Окрім цього, угода передбачає якнайшвидший перехід від нарощування до скорочення викидів парникових газів і досягнення балансу між джерелами і поглиначами газів у другій половині 21 століття.
Оцінка виконання угоди проводитиметься кожні п'ять років, починаючи з 2023 року.
Зазначимо, що міжнародна конференція, присвячена зміні клімату, відкрилася у Парижі 30 листопада. У її відкритті брав участь і президент України Петро Порошенко.