У Парку культури і відпочинку - розгорнули будівельний майданчик

Майданчик в парку

22:23, 13 вересня 2011

Там реконструюють колишній дитячий планетарій, який зараз є приватною власністю.

Та крім своєї ділянки, забудовник обгородив парканом й чималий шматок зеленої зони. У Ратуші заявляють - погоджень на це немає. Відтак звернулися до прокуратури та обласної інспекції Держархбудконтролю.

На території колишнього планетарію кипить робота. Тут хочуть облаштувати офіси. Приміщення давно приватне. Має власник й договір оренди на користування землею під ним. Та відведеної ділянки, вочевидь, замало, адже будівельним парканом обгородили частину парку.

“Їм була дана замельна ділянка, та що виділена оранжевим кольором в оренду на 10 років і хочу зазначити, що в ухвалі чітко вказано з обмеженням без права зміни конфігурації. На сьогодні ми бачимо огороджену ділянку, так як говорить власник під будівельний майданчик і ця ділянка, як ви бачите вдвічі більша, ніж це вказано”, - каже : в.о. начальника управління екології міста Оксана Війтик.

Натомість забудовник запевняє - все законно. Дозвіл обгородити територію парку дала Галицька райадміністрація. Щоправда площа ділянки у документі, чомусь, не вказана.

“В будівельному генеральному плані зазначена територія. Прошу назвати площу. Оце територія виділена. Це є будівельний майданчик, де чітко виділено. Площу назвіть. І адміністрацією, яка є виконавчим органом Львівської міської ради погоджено”, - каже юрист власника приміщення Іван Світлик.

Також, - заявляють чиновники, - власник приміщення не мав права починати будівельних робіт. Він лише має дозвіл на підготовку до них від Інспекції Держархбудконтролю.

“Нам дали відповідь, що вони тільки ремонтують дах. Хоча я запитався, а де ваша бляха, якщо ви тільки ремонтуєте дах, то ми бачимо, що відповідних будівельних матеріалів, які б підтвердили, що ведеться тільки ремонт даху немає, є зовсім інші будівельні матеріали, які говорять про активне перепланування внутрішнє”, - каже начальник департаменту містобудування Львова Андрій Павлів.

Показати, що будують, ані журналістам, ні чиновникам не захотіли. Відтак останні звернулися у прокуратуру, щоб з'ясувати законність робіт. Крім того голова комісії природокористування міської ради Віра Лясковська на одному із документів не впізнала підпису своєї колишньої колеги по комісії Тетяни Крушельницької. Відтак засумнівалася, чи він справжній.

“Оцей підпис зовсім не відповідає підпису Тетяни Крушельницької. Для цього ми сьогодні ж подамо в службу безпеки для того, щоб вони перевірили ці підписи. + Та й вже при такій ситуації все одно треба ставити питання на сесії, якщо безумовно буде більшість, для того, щоб скасувати попередньо видані ухвали”, - каже голова комісії природокористування міської ради Віра Лясковська.

А скасувати депутат пропонує договір оренди на землю із власником приміщення, який у 2009 році виділила міська рада. Щоправда, повернути саме приміщення, приватизацію якого також називають сумнівною, уже не вдасться, адже його уже кілька разів перепродали.