В Ісландії вперше в історії країни в парламент обрали більше жінок, ніж чоловіків. Про це повідомляє Deutsche Welle.
За результатами підрахунку голосів на виборах, до однопалатного парламенту країни пройшли 33 жінки (52% від загальної кількості депутатів) і 30 чоловіків. При цьому, зазначають ЗМІ, в жодній іншій європейській країні немає більше 50% жінок у вищих законодавчих органах влади; причому найбільше жінок-парламентарів працює в Швеції – 47%.
Як зазначається, переможцем виборів стала правоцентристська «Прогресивна партія» з провладної коаліції – вона отримала 13 місць (на 5 більше, ніж у попередньому складі парламенту).
Як пише «Громадське», під час минулих виборів до парламенту потрапили 24 жінки, а Всесвітній економічний форум (WEF) 12 років поспіль називає Ісландію найбільш рівноправною країною світу.
Наразі ж більшість у парламенті Ісландії отримала провладна коаліція (Партія незалежності, «Рух лівих зелених» і Прогресивна партія) зберегла більшість у парламенті, отримавши 37 мандатів із 63.
ЗМІ нагадують, що на відміну від низки інших країн в Ісландії немає квоти на жіноче представництво в парламенті, проте деякі партії вимагають, щоб не менше певного числа їхніх кандидатів були жінками. Водночас, додають ЗМІ, Ісландія довгий час була країною, яка перебувала на перших позиціях у світі щодо забезпечення рівності прав чоловіків і жінок.
Так, перший закон про рівну оплату праці незалежно від статі тут був ухвалений у 1961 році. Ісландія в 1980 році стала першою країною світу з жінкою-президентом на чолі, обраною за демократичною процедурою. Також в Ісландії передбачено однакову відпустку з догляду за дитиною і для чоловіків, і для жінок, зазначає «Інтерфакс-Україна».
Оновлено. Під час повторного підрахунку голосів з’ясувалося, що до парламенту пройшли 30 жінок, а не 33, як повідомлялося раніше. Таким чином, Ісландія не змогла стати країною, де більшість у парламенті становлять жінки.