Голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що в парламенті не зареєстровано жодного документа щодо механізму повернення до Конституції 2004 року.
Про це спікер заявив сьогодні, 17 лютого, на погоджувальній раді ВР, інформує УП.
«У парламенті досі не зареєстровано жодного проекту, який би стосувався шляхів повернення до Конституції 2004 року», – зазначив Рибак.
Відтак він запропонував «створити комісію, яка опрацює усі проекти і створить узгоджувальний проект. До складу цієї комісії мають увійти представники усіх фракцій і, за потреби спеціалісти з конституційного права. Узгоджений проект можна направити до Венеціанської комісії, а після висновків комісії до Конституційного суду».
Партія регіонів підтримала ідею про створення такої комісії. «Зміни до Конституції необхідно проводити в рамках Конституції ... Тому ми підтримаємо створення ТСК», – зазначив глава фракції Олександр Єфремов. Він також висловився за те, щоб парламент паралельно з проведенням переговорів про внесення змін до Конституції продовжував працювати і приймати «соціальні закони», передає Lb.ua.
Своєю чергою, опозиціонери в черговий раз озвучили заяви про рішення, на яких наполягали минулого тижня.
Зокрема, лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк наполягає на тому, щоб Верховна Рада за повною конституційною процедурою ухвалила рішення, яке забезпечило б повернення до Конституції-2004.
Він нагадав, що президент Янукович «сьогодні користується існуючою Конституцією незаконно».
Віталій Кличко, зі свого боку, як передає Еспресо.TV, зазначив: «Існування цього парламенту виправдано лише, якщо виконаємо три речі: перше, спонукати Генпрокуратуру закрити всі кримінальні провадження і негайно, а не протягом місяця. Активісти мають бути не під домашнім арештом, а на волі. І не тільки ті справи, мають бути закриті, що порушені до 2 лютого. Тому нехай Пшонка приходить і оголошує про повне виконання закону з трибуни».
«Друге, Рада має прийняти постанову, якою підтвердити дію Конституції 2004 року. І українські експерти, і європейські структури встановили, що повернення до Конституції 1996 року відбулося з порушеннями», – сказав політик.
Третім пунктом, за його словами, має бути створення «технічного уряду реформ», який зможе забезпечити Україні підтримку демократичних країн. «На жаль, з інших джерел допомоги не буде, коли люди вийдуть за зарплатами, і вийдуть на Сході, буде пізно жалкувати про втрачену можливість», – заявив Кличко.