"Кожна влада не любить незалежну пресу так само, як і кожна влада, що не любить незалежну пресу, не має тривалої перспективи", - зазначила нардеп від Партії регіонів, голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Ганна Герман сьогодні, 3 травня, у Всесвітній день свободи преси. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ПР.
"Здавалося б, що події, які сталися в Україні в процесі усвідомлення необхідності вільної журналістики, назавжди гарантують нинішніх і прийдешніх владоможців від спокуси приручення преси. Але щеплення від залежності дуже швидко адаптувалося в українському суспільному організмі. І керувати пресою знову стає наче і нормальним явищем, журналісти ніби й звикають до замовлень, а той факт, що суд, наприклад, забороняє критикувати уряд, навіть у журналістському середовищі знаходить дуже кволий відгук", - переконана Г.Герман.
"І якщо ще минулого року ми говорили про те, що на зміну владній цензурі прийшла цензура капіталу, то нині ми стикаємося з прямими вказівками журналістам на відкритих прес-конференціях стосовно того, що вони щось не так записують чи не тоді, коли треба, вмикають або вимикають телекамери. Що найцікавіше: самі журналісти такі слова з вуст перших осіб держави просто ковтають мовчки. Чому?", - дивується нардеп.
"Словом, питання є. Тому сьогодні, у Всесвітній день свободи преси, який проходить під темою боротьби з ворогами преси, я все ж таки поставила б питання і про друзів преси. Друзів справжніх, тих, які, підтримуючи журналістів, не розраховують на їхню лояльність. Нам треба разом таких друзів шукати і примножувати. Нам треба не лише пам’ятати журналістів, які були першопрохідцями на шляху української вільної преси, і яких нині нема серед нас (Сергія Набоку, Сашка Кривенка, Гію Гонгадзе, Тараса Процюка...), нам треба активніше підтримувати їхніх дітей і їхні родини. Цього року ми запроваджуємо традицію завжди в День свободи преси зустрічатися з рідними і близькими загиблих журналістів, тих журналістів, які відійшли передчасно. Такі зустрічі дадуть нам можливість знати проблеми родин загиблих журналістів і більше робити для допомоги в розв’язанні цих проблем", - додала Г.Герман.