Медики із львівських лікарень зможуть перебувати на обсервації у Патріаршому домі ще місяць. Приміщення, яке раніше передали для потреб медиків, надаватимуть до кінця червня. Таке рішення прийняло керівництво УГКЦ. Таке рішення прийняло керівництво УГКЦ. Загалом лікарі на обсервації у Патріаршому домі вже зо два місяці. За цей час цією пропозицією скористалося майже дві сотні осіб. Надалі церква готова допомагати медпрацівникам стільки, скільки буде потрібно.
«Для нас це було дуже великим викликом. Адже ми мали поділити комплекс так, щоб було комфортно проживати тут медикам, але також, щоб наші працівники тут почувалися в безпеці», – розповів о. Петро Іськів, директор Патріаршого дому.
«Для нас є дуже важливий їх духовний супровід. Не тільки, щоб вони мали де поселитися, де спати, щоб їм було смачно, але ми також хочемо, щоб вони мали поживу для їхньої душі. І власне на їхнє прохання ми маємо з ними спільні моління у дворі біля їхнього входу», – додала с. Севастьяна Карватська, керівниця душпастирства охорони здоров'я УГКЦ.
Медпрацівники умовами задоволені, адже більшість із них не має інакшої змоги відокремитися від рідних, щоби не наражати їх на небезпеку.
«Це дуже важливо, бо додому нема змоги поїхати, щоб якось відокремитися від своїх рідних та близьких, є бабуся похилого віку, чоловік, син. Тобто хочеться десь відокремитись, не було би змоги це зробити. А тут нас дуже гарно прийняли, все дуже добре, ми дуже задоволені», – розповіла Ірина Рейтер, медсестра-анестезіолог.
Зараз у Патріаршому домі перебуває майже півсотні медпрацівників. Вони здають тест перед приходом на обсервацію, після обсервації – також. Лише після того можуть на кілька днів перед новою зміною потрапити додому. Втім медики переживають, що результати аналізів чекають подекуди і до двох тижнів, тож побачитись із рідними може і не вдатись. До слова, обіцяних 300% окладу також ще не отримав ніхто, з ким вдалося поспілкуватися журналістам.