У перший день вступної кампанії заяви до львівських вишів змогли подати не усі охочі

19:56, 11 липня 2016

Вступити до вищого навчального закладу цьогоріч можна лише через онлайн-заявку. Документи у паперовому вигляді подають хіба що заочники та абітурієнти-пільговики. Однак, у перший день роботи електронна система Міністерства освіти зависла, не витримавши великої кількості звернень.

Електронну заявку у головному корпусі Франкового університету можна подати на першому поверсі ― у консультаційному центрі. Такі центри облаштували у кожному університетському корпусі. Однак, результат, як розповіли вступники, із самого ранку був нульовий.

«Тому що сайт не вантажить і просто сидимо чекаємо, клікаємо мишкою, а воно видає або помилку, або просто логін не заходить, або ще щось і дуже важко розібратися самому», ― поділилася абітурієнтка Настя.

Безпосередньо до вишу приходять ті, хто не впевнені, що дадуть собі раду вдома. «Для того, щоб подати заявку, потрібно не більше п’яти хвилин. Але сайт надзвичайно перевантажений. Особисто я від дев’ятої ранку не подала жодної заяви», – повідомила волонтерка консультаційного центру Вероніка.

Не легше податися онлайн було і в НУ «Львівська політехніка».

«У перший день подають багато заяв, система не витримує такого навантаження, відповідно вона висне», ― зазначив волонтер НУ «Львівська політехніка» Роман Карпа.

Цьогоріч вступник може подати 15 заяв на п’ять спеціальностей. Сертифікат ЗНО треба мати 2016 року.

Проте у вишах радять ажіотажу не створювати, день-другий зачекати і свою заяву спокійно подати з дому.

«Загалом система досить інтуїтивна, вступник навіть без досвіду може здогадатися, де які відмітки ставити, яку інформацію подавати в свій електронний кабінет для подачі заяви в електронній формі», ― наголосив відповідальний секретар приймальної комісії «Львівської політехніки» Роман Шуляр.

Ще одна цьогорічна новація ― позаконкурсного зарахування уже немає. Виключно за рівнем знань.

«Є десятивідсоткова квота, яку ми встановили. Це особливо категорія вступників ― чорнобильці, діти-сироти і такі інші, які будуть конкурувати на основі свого рівня знань на ці десять відсотків місць на бюджет», ― прокоментував ректор ЛНУ ім. І. Франка Володимир Мельник.

Для майбутніх бакалаврів держава виділила майже 91 тисячу бюджетних місць. Це менше, ніж минулоріч.

«Якщо є кількість державних місць визначено, наприклад, цифрою сто, то першого серпня буде в рейтинговому списку сто осіб, які першого серпня повинні принести оригінали документів. Якщо хтось з цих осіб не приніс оригінали документів ― це бюджетне місце навчальний заклад вже втрачає. І не може дозарахувати на це місце нікого», ― пояснив відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім. І. Франка Андрій Гукалюк.

Зарахованим на державне місце абітурієнт зможе бути лише в один навчальний заклад ― звідки отримає рекомендацію. Якщо ж обере інший, тоді навчатиметься на платній формі.