У Підкамені на Львівщині буде льодовий фестиваль

18:42, 27 липня 2009

Вночі 26 липня у селищі Підкамінь на Львівщині концертом відомих українських гуртів - "Дзвони", "Чорнобривці", "Made in Ukraina", "Опіум", "Mad Heads XL" - закінчився триденний третій міжнародний етнофестиваль "Підкамінь-2009". За підрахунками організаторів свята, у "пікову" суботу у ньому взяло участь 12 тисяч осіб. Більшість гостей етнофестивалю приїхали не зі Львова, а з інших регіонів України. Бюджет фестивалю становив 300 тисяч грн. Левову частку з них витрачено на забезпечення роботи великої сцени. Про це ZAXID.NET повідомили організатори фестивалю.

Підсумовуючи "Підкамінь-2009", заступник голови Львівської облдержадміністрації, яка є співорганізатором дійства, Олександр Ганущин, зазначив: "Головними досягненням фестивалю є те, що він уже став традицією: у "Підкаменя" з’явився постійний учасник, який знає, як краще приїхати-виїхати з Підкаменя, як екіпіруватися на етносвято просто неба.

Фестиваль свою функцію виконує, наголосив Олександр Ганущин, бо український вимір, пов'язаний з українською вишиванкою, українською піснею, також органічно пов'язаний і з вірою в Бога.

Виконавчий директор етнофестивалю Володимир Булишин наголосив, що фестиваль вперше відбувся без участі фахівців-організаторів - мистецького об'єднання "Дзига", яке два попередні роки займалося наповненням великої сцени і організацією багатьох атракцій. Цьогоріч вони лише консультували оргкомітет фестивалю з цих питань.

"Третій фестиваль став психологічним переломом для селищних рад, розташованих у Бродівському районі, - наголосив голова Бродівської районної ради Ігор Клим. - Якщо на двох попередніх фестивалях громади навколишніх сіл були тільки гостями, то цьогоріч більше половини із 23-х сільрад стали повноцінними учасниками і презентували досягнення своїх територій - ткацтво, вишивку, бісер та інші промисли. І ця позитивна тенеденція матиме розвиток".

Новим явищем стала участь волонтерів від різних організацій, у тому числі й міжнародних, у підготовці та проведенні фестивалю. Цьогоріч безкоштовно на користь громади та фестивалю працювали 35 добровольців із селища Підкамінь, 10 пластунів, 10 представників від молодіжного крила УНП, 20 альтруїстів з інших сіл району та 18 волонтерів-іноземців - з Південної Кореї, Франції, Великобританії, Вірменії, Польщі.

Наступного року організатори планують також загострити питання оплати за намети і паркування. "Понад сто людей, які працювали в оргкомітеті фестивалю, ще не привчені до фіскальних функцій, - наголосив Олександр Ганущин. - Наступного року такі люди вже будуть". Організатори висловили сподівання, що за рік-два фестиваль можна буде повністю передати в руки громадської організації. Влада, яка зініціювала "Підкамінь" три роки тому, допомагатиме хіба що відсотків на десять. Для розвитку цього задуму заплановано зареєструвати бренд етнофестивалю "Підкамінь" і передати його громадській організації.

Успіх "Підкаменя" підштовхнув організаторів до думки, що одного фестивалю на рік для цієї мальовничої місцевості замало. Тому вже майже готова концепція зимового фесту, головною атракцією якого стане конкурс льодової скульптури. А в перспективних планах - щосезону в Підкамені має відбуватися фестивальний захід.