У поліклінічних відділеннях сімейної медицини у Львові почали вакцинувати дітей проти поліомієліту. Вакцина уже надійшла до усіх поліклінік.
У такий спосіб Львів долучився до загальноукраїнської імунізації, яку зініціювало Міністерство охорони здоров’я. Сталось це після кількох випадків дитячого поліомієліту на Закарпатті.
Тепер медики мають намір вакцинувати в Україні 95% дітей – аби зупинити поширення вірусу. Такий підхід рекомендують за міжнародними стандартами.
Львів’янка Лілія Москвітіна, щойно дізнавшись про наявність вакцини, одразу ж привела до поліклініки своїх двох дітей. У них, розповіла мама, усі щеплення за графіком.
«На період хвороби я пишу відмову, якщо вони одужали, і є необхідна вакцина – робимо щеплення. Але власне оцих крапельок проти поліомієліту в мене ні малий, ні мала не мають, бо якось дотепер ми так потрапляли, що їх не було. І от зараз, якщо є, то я би хотіла прищепити обох дітей», – зазначила Лілія Москвітіна.
Перебої з постачанням вакцини проти поліомієліту тривали останні півроку. Тепер у межах додаткової імунізації французьку вакцину Україна придбала за кошти міжнародних благодійників.
Про якість препарату свідчить термоіндикатор, розміщений на упакуванні. «Він показує, чи дотримувались холодового ланцюга під час транспортування вакцини. Квадратик на термоіндикаторі має бути світлішим від кружечка», – пояснила процедурна медсестра Ірина Кобилецька.
Із поліомієлітом боротимуться у три тури. Перший вже розпочався і триватиме до 6 листопада.
«Перший і другий тур охоплює дітей віком від 2 місяців і до 6 років. Між турами перерва тривалістю в один місяць. У третьому турі ми будемо проводити щеплення дітям від 2 місяців до 10 років. Якщо планова вакцинація припадає на один із цих трьох турів, вона буде зараховуватися дитині одночасно і як планова», – розповів головний педіатр Львова Богдан Остальський.
Проте щеплюють дітей лише за згодою батьків.
«Батьки нерідко відмовляються від щеплення. Але коли виявили два випадки на Закарпатті, коли в нас не було вакцини, дуже багато батьків приходили, дзвонили, і хотіли зробити щеплення проти поліомієліту, щоб захистити свою дитину від цієї хвороби», – наголосила заступник головного лікаря 4-ї міської лікарні Віра Капрусь.
За її словами, якщо для дитини це перше щеплення проти поліомієліту, воно буде у вигляді ін’єкції, два наступні – оральні краплі.