У Польщі призупинили депортацію 13-річної українки з Донбасу

08:29, 14 грудня 2016

Понад 20 тисяч підписів під петицією в інтернеті і відповідний резонанс у суспільстві та місцевих ЗМІ призупинили процес депортації з Польщі 13-річної українки Дарини Шерстюк та її мами, які переїхали до цієї країни з раніше окупованого Сєвєродонецька Луганської області.

Петицію направлено до Управління з питань іноземців, уповноваженого з прав дитини Польщі, Гельсінської фундації з прав людини і міністра внутрішніх справ Польщі, повідомило агентство Укрінформ.

Під петицією в інтернеті «Допоможіть нам призупинити депортацію нашої шкільної колеги Дарини Шерстюк» за декілька днів підписалися понад 21 тис. осіб. У ній батьки і діти з класу Дарини, даючи дівчинці дуже позитивну характеристику і наголошуючи на її бажанні і далі навчатися у Польщі, закликали усіх небайдужих призупинити процес її депортації.

«Наша колега хотіла б і далі навчатися в нашій школі, вона має багато друзів і прихильних вчителів. В науці вона дуже цілеспрямована і ми не розуміємо, чому Польща хоче в неї це відібрати. Ми проти депортації Дарини і боротимемося за шанс для навчання нашої колеги в школі», – йшлося у петиції. У ній зазначалося, що у своєму житті Дарина пережила значно більше поганого, ніж більшість її польських ровесників.

Уповноважений з прав дитини в Польщі Марек Міхаляк після зустрічі з Дариною та її мамою звернувся до Управління з питань іноземців Польщі з проханням переглянути рішення про депортацію. Він повідомив, що воно було прийнято з порушеннями: у процесі прийняття рішення не проведено співбесіди з дівчинкою, чого вимагає міжнародна конвенція з прав дитини, а також не отримано експертизи психолога.

Управління з питань іноземців Польщі у вівторок поінформувало, що рішення про депортацію Дарини Шерстюк і її мами до 1 січня 2017 року призупинено і вони зможуть легально перебувати в Польщі до завершення розгляду їхньої справи про надання їм статусу міжнародної охорони на території Польщі.

Дарина Шерстюк разом з мамою приїхали до Польщі з окупованого на той час Сєвєродонецька Луганської області в 2014 році. Їм вже раз відмовлено в наданні притулку, але на це рішення було подано апеляцію, яка також завершилася відмовою.

Українцям з окупованих територій Донбасу чи анексованого Криму, як правило, відмовляють у наданні притулку в Польщі. Управління з питань іноземців Польщі мотивує ці рішення тим, що на решті території цим особам нічого не загрожує і вони можуть там жити.

Зазначимо, українська армія звільнила Сєвєродонецьк від бандитів «ЛНР» 22 липня 2014 року.