У Польщі учасники антиурядових протестів блокували будівлю Сейму

08:29, 17 грудня 2016

У Польщі протестувальники заблокували всі виходи будівлі парламенту (Сейму) після того, як правляча партія прийняла бюджет на наступний рік поза стінами парламенту, повідомило агентство Reuters.

Поліція намагалася відтіснити протестувальників, які блокують парламент, однак припинила ці спроби, коли почали прибувати нові учасники протесту. Сейм був оточений сотнями поліцейських, у багатьох булла зброя, що стріляє гумовими кулями.

Як повідомило агентство Укрінформ, Польська правляча партія «Право і Справедливість» через блокування опозицією трибуни, прийняла низку законів, зокрема про бюджет на 2017 рік, в іншому приміщенні, голосуючи руками. Опозиційні партії – Громадянська платформа (РО), Сучасна (N) і Польська селянська партія (PSL) – назвали ці голосування незаконними. Вони вимагають проведення повторного засідання 20 грудня. Тим часом, прихильники опозиції продовжують збиратися під парламентом.

За повідомленням порталу Wiadomosci, в протестах беруть участь приблизно 2,5 тисячі осіб. При цьому близько четвертої ранку за місцевим часом багато протестувальників розійшлися, відтак під Сеймом залишилося близько 30 осіб. При цьому протестувальники пообіцяли повернутися о 7-й-8-й ранку.

Під час протестів голова правлячої партії Польщі «Право і справедливість» Ярослав Качинський покинув будівлю Сейму, оточену тисячами протестувальників, які вимагали зустрічі з ним.

На кадрах, показаних польською телекомпанією TVN24, видно, що поліцейські, застосувавши силу, відтіснили протестувальників, допомогли йому вийти з будівлі і дійти до машини, повідомило BBC.

Після цього автомобіль Качинського покинув площу біля будівлі парламенту разом з іншими машинами, одна з яких належить прем’єр-міністру країни Беаті Шидло.

Депутат від опозиційної партії Єжи Мейштович повідомив, що поліція застосувала сльозогінний газ, коли протестувальники спробували зупинити автомобіль Качинського.

Протести в Польщі почалися в п’ятницю. Опозиція заблокувала роботу Сейму в знак протесту проти запланованих обмежень щодо порядку роботи ЗМІ в Сеймі.