Восени відкриють меморіальний комплекс загиблим українцям у 1945 році на місці колишнього села Гораєць, що у Республіці Польща.
Про це у коментарі ZAXID.NET повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків. Він зазначив, що кошти на відкриття меморіального комплексу частково виділила держава Україна.
Нагадаємо, там розташована братська могила близько 190 українців, убитих у квітні 1945 р. у Горайці на Любачівщині – села не існує, а неогороджений цвинтар заріс лісом.
У 2005 році у Варшаві українська та польська влади підписали договір про відкриття 44 українських поховань на території Польщі і 44 польських поховань на українській землі. У межах цієї угоди було відкрито польські поховання у Павлівці на Волині та "Цвинтар Орлят" у Львові. Українці відкрили перше кладовище у Павлокомі. Оскільки ні українська, ні польська сторони не встигали упродовж двох років виконати домовленості, було прийнято рішення про продовження угоди на 5 років.
Згідно із договором українська сторона мала на території Польщі виконати роботи з відновлення цвинтаря українських воїнів, які померли в таборі для військовополонених у період 1919-1921 років: Ланьцут (Підкарпатське воєводство); увічнення пам’яті українців, які загинули під час польсько-більшовицької війни 1920 року чи померли в таборах для військовополонених після закінчення цієї війни: Стшалково, Каліш (Вєлькопольське воєводство), Вадовіце (Мальпольське воєводство), Тухоля (Куявсько-Поморське воєводство); завершення впорядкування території українського військового цвинтаря: Пикуличі (Підкарпатське воєводство); впорядкування місць поховання українців, загиблих у 1943-47 роках: Бересть, Василів, Верещин, Вороновичі, Гдешин, Городиславичі, Ласків, Ліски, Мірче, Модринь, Моложів, Новосілки, Річиця, Сагринь, Смолигів, Стрільці, Турковичі, Шиховичі (Люблінське воєводство), Бахів, Березка, Володж, Гораєць, Завадка Морохівська, Заліська Воля, Карликів, Кобильниця Руська, Корманичі, Лубна, Пискоровичі, Середня, Скопів, Старе Село, Теплиці, Терка, Тисова, Трійчиці (Підкарпатське воєводство); увічнення пам’яті мешканців Павлокоми, загиблих у березні 1945 року: Павлокома (Підкарпатське воєводство); увічнення пам’яті українців, полеглих у боях із гітлерівськими військами в 1944-1945 роках: Дуклянський перевал (Підкарпатське воєводство).