У Польщі викрили польсько-українську групу, яка фіктивно працевлаштовувала іноземців

Двох українців арештували на три місяці, ще чотирьом оголосили про підозру

16:17, 22 листопада 2017

Оперативники Польської прикордонної служби в Клодзьку, що на південному заході країни у Нижньосілезькому воєводстві, ліквідували польсько-українське кримінальне угрупування, яке займалося легалізацією перебування і роботи іноземців. Слідство провадилося під наглядом Районної Прокуратури у місті Дзержонюві, інформує прес-служба польських прикордонників.

Як зазначається, злочинці допомагали іноземцям нелегально, за винагороду, отримувати документи на право перебування у Польщі, в тому числі візи, дозволи на роботу і карти побуту. Послугами зловмисників користувалися в основному громадяни України, Білорусі, Росії і Узбекистану. Власники польських фірм, які не провадили господарчої діяльності, реєстрували у місцевих органах влади фіктивні заявки і отримували дозволи на працевлаштування, а також перебування іноземців у Польщі. На підставі цих документів іноземці оформляли собі візи у консульських установах своїх країн. Також фіктивні працедавці, у змові із своїми партерами з України, клопоталися у державних адміністраціях воєводств про видачу заявок на працевлаштування, дозволів на роботу і перебування на території Польщі терміном від одного до трьох років. Використовуючи ці дозволи іноземці приїжджали до Польщі, але не працювали у зазначених осіб, а використовували візи в інших цілях.

Зазвичай іноземці платили за послуги оформлення або продовження документів від 100 до 3000 злотих. Сума залежала від виду документів, що його хотів отримати клієнт злочинної групи. Слідство встановило, що впродовж не повних двох років зловмисники зареєстрували понад 800 дозволів на працю і отримали кілька десятків карт побуту.

Затримання і обшуки за місцями роботи та проживання представників злочинної групи відбулися одночасно, тому що існувала велика ймовірність втечі фігурантів нелегальної схеми. Правоохоронці виявили під час обшуків дозволи на працевлаштування, заяви щодо найму на роботу іноземців, фотокопії паспортів, друковані форми, заявки та печатки компаній, а також мобільні телефони, комп'ютери та ноутбуки.

Районний суд застосував для громадян України запобіжний захід у формі тимчасового ув'язнення строком на 3 місяці. Наразі повідомляється про чотирьох осіб яким висунули підозру.

Слідство у даній справі триває.