У суботу, 28 листопада, у вірян східного обряду (за юліанським календарем) розпочався Різдвяний піст, який передує святу Різдва 7 січня.
Цей піст ще називають Пилипів, триває він 40 днів і є менш суворим, ніж піст перед Великоднем. Якщо не трапиться ніякого свята, то у понеділок, середу й п'ятницю дозволяється рослинна їжа без пісної олії, а у вівторок і четвер - з рослинною олією, у суботу ж і неділю аж до 2 січня до них додається риба.
Особливо суворий піст припадає на останній тиждень перед Різдвом, особливо на Святвечір – 6 січня.
Різдвяний піст завершується після настання темряви, або появи на небі першої зірки, що символізує зірку, яка зійшла над Віфлеємом у момент народження Ісуса. Відповідно до Євангелія, побачивши її, східні мудреці прийшли поклонитися Дитині Христу й принесли Йому свої дарунки.
Священослужителі кажуть, що мета посту, встановленого ще у ранні століття християнства – час для молитов і духовного очищення.
Різдво Христове в Україні відзначають 7 січня. Більшість православних церков світу, які перейшли на так званий новоюліанський календар, що збігається з григоріанським, відзначають Різдво 25 грудня.