У країнах Балтії в понеділок, 9 червня, стартують найбільші міжнародні військові навчання Saber Strike 2014. Відкриє їх політ американського стратегічного бомбардувальника Б-52 в небі над Адазьким полігоном у Латвії.
Про це повідомляє Об'єднаний портал Латвійського радіо і телебачення.
"У навчаннях буде залучено понад 800 одиниць військової техніки. У тому числі танки "Леопард 2", винищувачі F-18, різні бронетранспортери, гусеничні бойові машини Piranha", - розповів представник Національних збройних сил Латвії Нормунд Стафецкіс.
У Латвію вже стягнуто майже 5 тис. солдатів і 800 одиниць військової техніки з Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Литви, Норвегії, Великобританії і США.
Saber Strike проводяться четвертий рік підряд, але нинішні навчання будуть найбільшими за кількістю учасників і бойової техніки. "Навчання пройдуть не лише на полігонах, а й в інших місцях, оскільки одночасно з польовими тактичними навчаннями, які проходитимуть як в Латвії, так і в Литві, пройдуть і штабні навчання в усіх трьох Балтійських країнах", - зазначив Стафецкіс.
Паралельно з навчаннями Saber Strike, з 6 по 21 червня в територіальних водах Данії і Швеції також пройдуть навчання "Baltops 2014", в яких візьмуть участь військові моряки 13 країн.
Як повідомляє портал Delfi , у Литві офіційна церемонія відкриття відбудеться у вівторок 10 червня. У містечку Рукла на плацу мотопіхотного батальйону ім. Великого князя Литовського Альгірдаса вишикуються близько 2000 військовослужбовців з Данії, Латвії, Литви, Польщі, США, Фінляндії і Естонії.
Навчання в Литві завершаться 18 червня, а в Латвії 20 червня.
Військовий експерт Карліс Креслиньш заявив, що необхідність такої масштабної військової підготовки обумовлена неспокійною геополітичною обстановкою. "Кілька років тому думки про протистояння і холодну війну розцінювалися як "ну, це було у далекому минулому". Але коли почалися події в Україні, зокрема в Криму, ми усі побачили, що так більше не можна до цього ставитися. Все-таки і в XXI столітті військові конфлікти можливі... Хто буде наступним після України? Молдова, прибалти? Я вважаю маловірогідним, що хтось нападе на державу НАТО, але населення стурбоване. Тому війська НАТО потрібно підтримувати", - вважає експерт.
Раніше ZAXID.NET повідомляв, що наприкінці травня в країнах Балтії вже відбулися великомасштабні тренувальні польоти НАТО.