У «ПриватБанку» пояснили, які операції зараз дозволені корпоративним клієнтам

11:07, 20 грудня 2016

«ПриватБанк» заморозив кошти на рахунках корпоративних клієнтів станом на 19 грудня, йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті «Приват24 для бізнесу», пише УНІАН.

У повідомленні зазначено, що проведення видаткових операцій з рахунків і карток допускається в межах сум, що перевищують залишок на цих рахунках станом на ранок 19.12.2016 р., а всі кредитні ліміти на рахунках, овердрафти, ліміти гарантованих платежів і бізнес-розстрочення обнулені або знижені до рівня заборгованості (за її наявності).

У той же час усі прибуткові операції обслуговуються без обмежень.

«Наприклад, залишок на рахунку станом на ранок 19.12.2016 р. становив 100.000 грн. Ця сума стає “незнижуваним залишком”. Припустимо, з цього моменту на рахунок надходили платежі (від контрагентів, відшкодування по еквайрінгу, виручка і тд) на загальну суму 50.000 грн і залишок тепер становить 150.000 грн. Відповідно, тільки ці 50.000 грн можна використовувати для проведення платежів або витрачати за допомогою карти», – пояснили в банку.

«Такий режим обслуговування корпоративних клієнтів є тимчасовим. Всі рішення про його подальші зміни будуть прийматися Олександром Шлапаком, щойно він приступить до виконання обов’язків Голови Правління банку», – повідомили в «ПриватБанку».

Нагадаємо, в ніч на 19 грудня держава націоналізувала «ПриватБанк» – сто відсотків банку перейшло у власність держави. Власником його стало Міністерство фінансів. Очолить фінустанову екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.

Міністерство фінансів пообіцяло випустити додаткові облігації, перший транш яких складе 43 млрд грн для порятунку «ПриватБанку», а після стабілізації банку держава його продасть.

При цьому в Нацбанку визнали, що не знають, де розташовані активи «ПриватБанку» та його сервери.

Президент України Петро Порошенко у зв’язку з націоналізацією фінустанови подав до Верховної Ради невідкладний законопроект щодо посилення захисту вкладників «ПриватБанку» і закликав клієнтів банку не панікувати.

Націоналізацію «ПриватБанку» вже підтримали Євросоюз, Європейський банк реконструкції і розвитку а також МВФ.

У Міністерстві фінансів України запевнили, що Нестача у капіталі «Приватбанку» вже закладена в бюджет України.