У прокат вийшов один із найкращих мультфільмів року

13:50, 11 червня 2015

Сьогодні, 11 червня,  в український прокат вийшов повнометражний мультфільм Томма Мура «Пісня моря». Ця мальована анімація є поетичною та казковою історією, знятою за мотивами міфології кельтів.

У 2015-му  фільм номінувався на премію Оскар в категорії «найкраща анімаційна картина року». Українська прем'єра «Пісні моря» відбулася на відкритті фестивалю «Чілдрен кінофест».

«Мультфільму не вистачило кількох сотих балу, щоб стати переможцем «Чілдрен Кінофесту-2015». Поза сумнівом, він заслуговує на увагу глядачів. Картина повністю виконана у техніці традиційної мультиплікації, тобто намальована вручну, кадр за кадром. Це колосальний обсяг роботи, що викликає захоплення. Автори фільму не боялися порушувати серйозних питань - сюжет далекий від шаблонних голівудських історій, де все зрозуміло з першого кадру. Тут ідеться про вибір і вміння брати на себе відповідальність. Дивовижно красива і водночас проста, «Піня моря» буде однаково цікава і дітлахам, і дорослим», - розповіла Cultprostir Анастасія Сідельник, прес-аташе «Артхаус трафік».

Мама маленького Бена часто співала йому чарівні пісні про народ селкі- людей, перетворених за свої гріхи в тюленів. Після народження сестрички Бена, Сірша, мама безслідно зникає. І одного дня Бен розуміє, що глухоніма Сірша - остання з роду селкі. Разом з сестричкою, духами та ельфами Бен має пережити безліч запаморочливих пригод...

Водночас і слабкою, і сильною стороною «Пісні моря»  є її абсолютно руктворна і дещо наівна анімація,  де немає жодної комп'ютерної ретуші. Тож в оскарівських перегонах, поряд з багатомільйонними студійними блокбастерами, мультфім шансів не мав. Можливо тим, хто звик до 3D та інших спецефектів «Пісня моря» видасться надто простою. Проте в ній є ностальгійний шарм, що ідеально пасує до трохи сумної і розповіді, коріння якої сягає дуже глибоко у часі.

Том Мур одного разу вже номінувався на «Оскар» за «Таємницю Келлс». Тож він продовжує дотримуватися обраного курсу, досліджувати власний фольклор та міфологію та ігнорувати технічні досягнення.

Ця картина – для тих, хто вірить, що комп'ютерна анімація істотно програє класичній мальованій у теплоті і жвавості персонажів.