У прокат вийшов україно-іранський фільм «Осінні спогади»

Історія кохання воїна АТО та іранської біженки була знята у Трускавці

12:05, 13 жовтня 2016

Фільм «Осінні спогади», який 13 жовтня з’явився на екранах львівських кінотеатрах (у Києві прем’єра відбулась раніше) став першим досвідом широкого недержавного міжнародного співробітництва кінематографістів.

Стрічку зняв іранський режисер Алі Фахр Мусаві, бюджет фільму повністю формувався іноземними продюсерами без залучення українських спонсорів (у створені фільму взяла участь Чехія). При цьому стрічку повністю знято в Україні.

Прем'єра мелодрами відбулася 24 серпня 2016 року в Рівному. В український широкий прокат фільм вийшов 6 жовтня 2016 року.

Головною темою картини є кохання, якому не можуть стати на перешкоді ані культурні розбіжності, ані мовне питання. Фільм розповідає про українського військового, який закохується у незрячу біженку з Ірану.

Український музикант Анатолій (Дмитро Лінартович) добровільно пішов в АТО. Після поранення він приїжджає на лікування у Західну Україну, де знаходить нових друзів і закохується в молоду іракську дівчину-біженку Іму (Назанін Ахмаді Шахпурабаді). Але її також кохає його новий друг Олександр (Олександр Ігнатуша), старший за віком чоловік, місцевий скульптор, який пережив особисту драму і намагається почати життя спочатку. 

Зйомки фільму почались у жовтні 2015 року і проходили впродовж місяця у Трускавці та селах Дрогобицького району, зокрема - у селі Доброгостів. Виконавця однієї із головних ролей Дмитра Лінартовича як раз у той час було мобілізовано в АТО, проте автори стрічки звернулись до Міністерства оборони України з проханням відпустити актора на час зйомок, що й було зроблено.

Іранський співпродюсер картини Амір Сеїд Задех вважає, що «тема впливу військових конфліктів на долі пересічних людей - та, яка зрозуміла й об'єднує всіх». «У цій історії йдеться про війну - без війни, і це дуже цінно, бо вона все одно десь присутня», - розповів газеті «День» актор Олександр Ігнатуша.

Крім України фільм вийде у прокат в Чехії та Ірані.