У прокуратурі Львівщини запевняють, що на них тиснуть «законно»

19:15, 2 березня 2011

Перший заступник прокурора Львівської області Володимир Гураль запевняє, що на прокуратуру «незаконний тиск ніколи не відбувається». «Законний тиск є, наприклад, щоб проводити розслідування у визначені терміни», – заявив він 1 березня під час сесії Львівської облради, відповідаючи на запитання депутатів про те, чи не здійснюється тиск на роботу прокуратури.

Гураль уточнив, що «законний тиск» відбувається на працівників, які не виконують своїх службових обов’язків, за протермінування розслідувань тощо.

На запитання про те, чи відомі прокурорам випадки відмови реєстрації заяв правоохоронцями та закриття деяких справ в кінці року «для статистики», Володимир Гураль зазначив: «Такі випадки присутні. 2010 року виявлено понад 140 таких фактів, посадовців ОВС притягнуто до відповідальності. Проти працівників міліції також порушено 5 кримінальних справ, одну з них вже передано до суду».

Загалом, інформуючи про роботу обласної прокуратур впродовж 2010 року, він розповів, що правоохоронцями було виявлено 17 134 злочини, що на 22% більше, аніж 2009 року. Ріст кількості пограбувань cпостерігається у межах 16,7%, шахрайств – на 23%, вимагань – на 47%. Також на 3,5% зросла кількість крадіжок автомобілів.

Водночас, є певні тенденції до зменшення правопорушень: кількість умисних вбивств зменшилась на 9%, випадків умисного заподіяння тяжких тілесних ушкоджень – на 22%, зґвалтувань – на 15%.

Володимир Гураль відзначив, що попри це на 103% зросла рецидивна злочинність, на 23% зросла кількість злочинів у стані алкогольного сп’яніння.