У Путіна погрожують розірвати з Києвом угоду про ЗВТ

10:50, 21 серпня 2013

Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану у разі підписання Києвом угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС буде змушений посилити митний режим з Україною, а також може вийти із зони вільної торгівлі з цією країною, заявив радник президента Росії Сергій Глазьєв.

"Можливо, буде порушено питання про припинення відносин вільної торгівлі з Україною, вивченням цього питання вже займається Євразійська економічна комісія", - сказав С.Глазьєв в інтерв'ю виданню "Вести".

Він додав, що експорт з України у Росію ніколи припинений не буде. Мова може йти тільки про різні торгові режими.

"Зараз діє режим вільної торгівлі, а у разі створення зони вільної торгівлі з ЄС може виникнути загроза того, що режим вільної торгівлі буде замінений звичайним режимом, будуть посилені заходи митного адміністрування, про що ми вже з вами говорили, санітарно-ветеринарного контролю", - додав Глазьев.

По-друге, за його словами, за розрахунками вчених у разі підписання угоди про асоціацію слід очікувати скорочення промислового виробництва внаслідок витіснення українських товарів європейськими на 2-3 мільярди доларів на рік.

"По-третє, бюджет не отримуватиме імпортних мит з ввезення європейських товарів. Я думаю, втрати бюджету будуть значними", - наголосив радник Путіна.

Водночас він додав, що "багато проектів, які у Росії намітили спільно з українськими партнерами, зокрема атомна енергетика, оборонно-промисловий комплекс, ракетно-космічна, авіаційна промисловість, переглядатимуть у бік їх скорочення, тому що Україна бере на себе занадто жорсткі зобов'язання щодо виконання європейських технічних регламентів і спрямування європейської оборонної і зовнішньої політики".

Нагадаємо, раніше Сергій Глазьєв назвав самогубством прагнення України підписати угоду про асоціацію з ЄС. А згодом ускладнення митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні окреслив "разовою акцією", але у разі підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилене.