У Раді почалася нова епопея нового Трудового кодексу, - нардеп

21:32, 23 квітня 2013

Зареєстрований у Верховній Раді проект Трудового кодексу наразі не має перспектив проходження в парламенті, вважає народний депутат (фракція "УДАР") Павло Розенко.

"На сьогодні під цей законопроект голосів у парламенті немає. Можливо, в процесі його розгляду в комітеті, співпраці з профспілками та міжнародними експертами ми шукатимемо компроміс. Але я поки що сьогодні не бачу перспектив проходження цього законопроекту у Верховній Раді України", - заявив він на прес-конференції в Києві у вівторок.

Крім того, депутат повідомив: "Із цим законопроектом вони (автори – ред.) підходили і просили, щоб його підтримували, і його внесли всі депутатські групи і фракції, але, як ми бачимо, фактично лише Партія регіонів підтримала цей законопроект".

Як розповів П.Розенко, попередній проект Трудового кодексу ухвалила в першому читанні Верховна Рада минулого скликання, його готували до другого читання. При цьому він зазначив: "Законопроекти, які не було включено до порядку денного сесії, вважаються відхиленими, це стосується і Трудового кодексу".

Депутат також пояснив: "Народні депутати від фракції "УДАР" звернулися до голови Верховної Ради з відповідним листом, де через юридичні формули доводили, що проект Трудового кодексу має бути відхилений і не повинен розглядатися новим складом парламенту".

За словами П.Розенка, у відповідь на лист ударівців попередній проект Трудового кодексу направлено в архів і він не перебуває на розгляді в парламенті нинішнього скликання.

"Проект нового Трудового кодексу проходитиме повну процедуру розгляду, починаючи з першого читання. Фактично у Верховній Раді України розпочалася нова епопея розгляду нового трудового законодавства", - заявив П.Розенко.

Як повідомлялося, народні депутати фракції Партії регіонів Олександр Стоян та Ярослав Сухий внесли до Верховної Ради проект Трудового кодексу. Відповідний законопроект №2902 було зареєстровано 22 квітня.

Минулого року новий Трудовий кодекс прийнятий у першому читанні. Найбільше в проекті Трудового кодексу експертів обурили норми про збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин і скорочення часу на відпочинок між змінами до 12 годин. "Стаття 143 ТКУ дозволяє встановити фактично необмежену тривалість робочого дня і тижня. Найбільше дискусій у наукових колах викликала теза про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин на тиждень до 48", – розповів виданню директор Інституту праці НАМН України, академік Юрій Кундієв.

Тоді профспілки погрожували страйками у випадку ухвалення нового Трудового кодексу.