У Раді ЄС пояснили, як впроваджуватиметься Угода про асоціацію з Україною

17:01, 29 вересня 2014

З 1 листопада розпочинається перший етап тимчасового застосування Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, яка стосується більшої частини документа.

Однак частина, яка стосується торговельних питань, відкладена до 1 січня 2016 року, а торговельні преференції з боку ЄС для України продовжені до 31 грудня 2015 року, роз’яснила ухвалене сьогодні у Брюсселі рішення Рада Євросоюзу.

«Після консультацій з українською стороною і як частину загальних зусиль, спрямованих на всеосяжний мирний процес в Україні, Рада ЄС змінила графік тимчасового застосування частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Паралельно були представлені пропозиції продовжити автономні торговельні преференції ЄС для України до 31 грудня 2015», – йдеться у повідомленні, яке цитує УНІАН.

Рада ЄС наголошує, що сьогоднішнє рішення затримує до 1 січня 2016 року тимчасове застосування Угоди про асоціацію в частині, пов’язаній з торговельними питаннями, в тому числі щодо створення зони вільної торгівлі.

Водночас це рішення відкриває шлях для тимчасового застосування з 1 листопада більшої частини решти угоди.

«Це стосуватиметься важливих положень щодо правосуддя, свободи та безпеки, в тому числі боротьби зі злочинністю та корупцією; розширення співпраці у широкому діапазоні економічного сектора на основі поступового наближення із правом ЄС, а також у сфері фінансового співробітництва», – зазначається у повідомленні.

Рада ЄС наголошує, що Угода про асоціацію поглиблюватиме політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Євросоюзом, включаючи створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA).

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 вересня Європарламент та Верховна Рада України синхронно ратифікували Угоду про асоціацію України та Євросоюзу.

Варто нагадати, що угода зможе набути чинності лише після того, як її ратифікують парламенти усіх країн-членів ЄС.