У Раді за гроші Курченка формується група кремлівських шпигунів, - ЗМІ

10:37, 9 червня 2014

Минулого тижня багато уваги, інтриг та обговорень викликала можлива депутатська група з перебіжчиків-регіоналів, яку намагаються зібрати у Верховній Раді для шпигунства на користь Кремля та лобіювання інтересів Росії.

Останні події в Україні позбавили Партію регіонів довіри Кремля, і московські пани вирішили створити у стінах парламенту новий "бойовий загін". Втім дійові особи ті ж самі - колишні учасники більшості Віктора Януковича. Їхній вихід із фракції регіоналів ніяк не пов'язаний з раптовою появою докорів сумління. Основна мотивація - це гроші, повідомляє ТСН.

Щомісячну нелегальну зарплатню встановили на рівні $200-250 тис., а разова плата за вхід складає від $300 тис. до $1 млн.

"Це справді так. Справа в тім, що останнім часом 21 депутат вийшов із фракції Партії регіонів. І вони утворюють між собою групу. Які у них плани, я не знаю, але те, що ви сказали, що пропонуються там дуже великі гроші, я це чув", - підтвердив нардеп із фракції ПР Олександр Волков.

Касирами, що виплачують ці неймовірні суми, за досить переконливими даними, є члени уряду Януковича та Азарова – Сергій Арбузов та Олександр Клименко. Доларовим джерелом прокремлівської групи називають Сергія Курченка, який фактично є фінансовим розпорядником сім'ї Януковича.

"Це - правда. Це дуже соромітна і гірка правда. Дійсно, за покупку, за дуже великі гроші формується група, орієнтована на Кремль. Фінансовим менеджером є Курченко", - підтвердила нардеп Інна Богословська. При цьому вона відмовилася називати прізвища зрадників: "Я думаю, що якщо ці люди негайно не повиходять із цих угод, то потрібно буде реально порушувати кримінальні справи".

Проте політконсультанти, як виявилося, уже готові називати конкретні прізвища.

"Центром цих людей є одіозний регіонал Віталій Грушевський. Крім Віталія Грушевського до складу цієї групи входять такі відомі депутати, як Олена Бондаренко, наприклад, Володимир Олійник, Владислав Лук'янов і інші. Мета цієї групи до кінця не зрозуміла, але, очевидно, що вона має, по-перше, відстоювати інтереси Російської Федерації, зокрема, зривати будь-які законопроекти, які стосуються посилення антитерористичної операції. І, крім того, сім'я плекає надію, що ця "русская группа" якимось міфічним чином підготує їхню реабілітацію та повернення в Україну", - зауважив політконсультант Тарас Березовець.

Колишні і навіть нинішні члени фракції Партії регіонів у парламенті, щонайменше, не спростовують ці підозри.

"Я ніколи не ввійду до жодної з груп кремлівського впливу. Це все, що я можу сказати", - заявила Ганна Герман.

"Те, що зараз на слуху – з точки зору формування п'ятої, чергової колони Росії в парламенті – в разі, коли ці процеси будуть поглиблюватися, я буду перший, хто буде заявляти, що цей парламент необхідно розпустити. У разі поглиблення загроз формування п'ятої колони, яка буде працювати проти національних інтересів України у вищому законодавчому органі", - сказав у свою чергу нардеп із групи "Економічний розвиток" Анатолій Кінах.

Анексувавши Крим, Москва фактично втратила Україну – це між собою визнають і в Кремлі. Але Володимир Путін розробляє підступний "план Б".

"Треба залишитися в Україні, і це можна зробити, безумовно, тільки через політику – їм потрібен політичний інструмент для того, щоб так чи інакше свої інтереси відстоювати – це перше. Друге – мати інформацію зсередини, знати що відбувається, бути в курсі реальних подій, маючи своїх агентів впливу. І це якраз для нас є дуже небезпечно", - застеріг політконсультант Віталій Бала.

Групу з двох десятків депутатів можуть використати, як плацдарм, щоб підтягнути інших сумнівних. І перемовини вже йдуть. Набрати 226 голосів шанс є. Аби уникнути катастрофи за будь-яких сценаріїв, Петро Порошенко в промові, на очах усього світу, підтвердив, що парламент буде достроково переобраний. Вимога Майдану перекреслить наміри Кремля.