У річницю Празької весни під посольством Росії в Чехії відбулися масові протести

21 серпня

У чеській столиці Празі кілька сотень людей вийшли на акцію протесту під посольство Росії з нагоди 50-ї річниці подій Празької весни – вторгнення на територію Чехословаччини радянських, польських, угорських та болгарських військ, що мало на меті придушити рух за реформи верхівки тодішньої правлячої комуністичної партії.

Учасники акції тримали в руках прапори України, ЄС і НАТО, а також плакати з написами «Ми ніколи не забудемо», «Стоп російському імперіалізму» та «Окупанти - не брати», повідомляє Deutsche Welle.

Десятки поліцейських охороняли вхід до посольства та перекрили його металевими загорожами.

Крім цього, чехи освистали прем'єр-міністра Чехії Андрія Бабіша, коли він прибув на церемонію перед будівлею чеського громадського мовлення в центрі Праги, де сьогодні відбувалася Церемонія пам'яті жертв вторгнення в Чехословаччину військ під радянським керівництвом у 1968 році

Зазначається, що сотні людей освистали прем'єра, коли він прибув на церемонію, що відбувалася на місці, де спалахнули вуличні бої між неозброєними цивільними і загарбницькими військами, унаслідок яких загинули 17 осіб, інформує The Associated Press.

«Ганьба, ганьба», - вигукувала юрба, перекрикуючи виступ прем'єр-міністра. Бабіш не відреагував на протест.

Цілком імовірно, що така реація на приїзд голови чеського уряду пов'язана з нещодавнім призначенням депутата-комуніста Зденека Ондрачека головою комісії з генеральної інспекції сил безпеки. Це перший випадок, коли депутат-комуніст отримав таку високу посаду після падіння комунізму в Чехії майже три десятиліття тому. Кандидатуру Ондрачека потримала нижня палата парламенту Чехії. Також призначення Ондрачека було підтримане депутатами партії ANO прем'єр-міністра Андрія Бабіша, який шукає підтримки нового уряду, адже інші партії відмовляються від співпраці.

Зазначимо, що у ніч з 20 на 21 серпня 1968 року радянські, польські, угорські та болгарські війська увійшли на територію тодішньої Чехословаччини, щоб придушити рух за реформи верхівки тодішньої правлячої комуністичної партії країни, відомий як Празька весна.

У зв'язку з подіями з серпня по грудень 1968 року в Чехії загинули 137 цивільних осіб. Загалом за час окупації, згідно з оцінками істориків, в країні силами країн Варшавського пакту було вбито понад 400 осіб. Останній радянський солдат покинув територію Чехословаччини у червні 1991 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське