У Римі вручать українську нагороду за гуманізм та жертовність

11:42, 25 січня 2018

У Римі, в соборі святої Софії Української греко-католицької церкви відбудеться вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча за особистий приклад жертовності та гуманізм. Про це повідомили в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

Як зазначається, подія відбудеться в суботу, 27 січня. Щорічна відзнака вручається лауреатам, філантропам та гуманістам уже всьоме. Цього року лауреатами стали німецька добродійниця Бригітта Вебер, українська письменниця Оксана Забужко, медик-доброволець Яна Зінкевич, американський історик Тімоті Снайдер, польський та європейський дипломат Ян Томбінський.

На знак вдячності за вагомі зусилля у справі встановлення миру та відновлення територіальної цілісності України та за сприяння розвиткові Католицької Церкви в Україні в рамках римських урочистостей державному секретари Святого Престолу кардиналу П'єтро Пароліну буде вручено ікону Блаженного Священномученика Омеляна.

Наступного дня, 28 січня, відбудеться зустріч вірних УГКЦ з Папою Римським Франциском з нагоди його відвідин Катедрального Собору Святої Софії у Римі. Лауреати Відзнаки будуть представлені Папі Франциску.

Участь у заході візьмуть лауреати Відзнаки попередніх років, глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, голова Комітету із вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та інші члени Комітету: владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ отець Стефан Батрух, Олександр Богуцький, Данило Лубківський, Микола Кміть.

Комітет із вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча був заснований у 2010 році. Його Почесним головою був спочилий предстоятель УГКЦ кардинал Любомир Гузар. Діяльність Комітету здійснюється під патронатом Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

Відзнаку імені Омеляна Ковча, греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув'язнений і загинув в концтаборі Майданек, щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення і порозуміння між народами.