У РНБО заявили, що демілітаризація Широкиного не означає відведення військових

22:41, 22 квітня 2015

Демілітаризація селища Широкине біля Маріуполя Донецької області не означає, що українські військові залишать цей населений пункт.

Йдеться про те, щоб у цьому населеному пункті зробити постійний пункт спостерігачів ОБСЄ, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов.

«Коли ми говоримо про демілітаризацію - це не означає, що ми маємо звільнити населений пункт, зокрема, Широкине. Йдеться про те, щоб у Широкиному зробити постійний пункт спостерігачів ОБСЄ. А зараз вони працюють за графіком - з 7:00 до 17:00 вони об'їжджають територію. А після 17:00 починається вогонь з боку російсько-терористичних угруповань», - сказав Турчинов в ефірі «5 каналу».

Нагадаємо, 16 квітня в штабі АТО заявили про початок демілітаризації Широкиного під контролем ОБСЄ.

У полку «Азов» заявили, що ініціатива «демілітаризації» селища Широкиного є вкрай небезпечною, оскільки цей населений пункт є стратегічною точкою в обороні Маріуполя. У «Азові» вважають, що відведення українських військ і організація пункту з моніторингу припинення вогню в Широкиному означає втрату цієї української території навіть за умови присутності місії ОБСЄ.