У Росії через Керченську протоку хочуть протягнути канатну дорогу

14:17, 12 грудня 2014

Російський інженерно-консультаційний центр «Мысль» Новочеркаського державного технічного університету запатентував ідею будівництва через Керченську протоку вантажопасажирського канатного комплексу, використавши підйомник, що залишився після олімпіади в Сочі.

Про це повідомили у прес-службі нелегітимної Торгово-промислової палати Криму, інформують Новини Криму.

«На сьогоднішній день логістика є головною проблемою бізнесу і населення Криму. Традиційний підхід – використання поромів, вичерпав себе. Доктор технічних наук, лауреат премії уряду РФ професор Анатолій Короткий звернувся в ТПП Криму з пропозицією оригінального і неординарного способу переправи пасажирів і легкового транспорту через Керченську протоку», – повідомили в палаті.

Короткий запропонував простягнути 4,5 км канатної дороги на висоті 70 метрів над рівнем моря. Передбачається використовувати підйомник «Роза Хутір - Гірська село», який залишився після зимової Олімпіади в Сочі і зараз не використовується.

Реалізувати проект пропонуються за 1-2 роки. Передбачається, що підйомник зможе перевозити 500 осіб і 45 автомобілів на годину. Час руху – 6-7 хв. (на переправі – 40 хв.). Вартість проїзду буде нижчою, ніж на переправі – 100 рублів з людини і 600 рублів з машини (на поромі – 130 рублів пасажирський квиток та 700-1600 рублів – за автомобіль).

До слова, вартість будівництва мостового переходу через Керченську протоку і по косі Тузла встановлена на рівні 228 млрд руб. Його загальна довжина становитиме 19 км. Закінчити проект планується в грудні 2018 року.

Росавтодор планує направляти до 50% всіх своїх коштів на будівництво моста. Для цього Росавтодор буде змушений припинити фінансування великих інфраструктурних проектів.

Раніше російський бізнесмен з близького оточення Володимира Путіна Геннадій Тимченко, відмовився будувати Керченський міст через «репутаційні ризики».