Громадську організацію «Європейська галицька асамблея» російські ЗМІ звинуватили в сепаратизмі. Про це сьогодні, 29 жовтня, під час прес-конференції заявив голова організації Володимир Павлів.
За його словами, 20 жовтня на сайті видання «Вєсти» з’явилась інформація під заголовком «Галицкая асамблея решила присоединить три области к Европе». Метою матеріалу було висвітлити міжнародну конференцію ГО «Європейська галицька асамблея», яка відбулась 18 жовтня.
«Хоча ми організація доволі нова, але вже встигли зазнати інформаційної атаки. Після проведеної нами міжнародної конференції «Галицькі стратегії» 18 жовтня на сайті видання «Весті» з’явилася інформація, яка повністю спотворює факти та подію», – розповів Володимир Павлів.
У тексті повідомлення не було жодної цитати з конференції, однак журналісти додали в матеріал висловлювання Павліва попередніх років про його «схильність до галицького автономізму».
«Ці фрази є некоректними у відношенні до організації, бо люди, які об’єдналися разом в асамблеї кілька місяців тому, здебільшого, не мали нічого спільного з моїми проектами в минулому», – зазначив голова «Європейської галицької асамблеї».
Спочатку в організації не реагували на матеріал, однак згодом інформація швидко поширилася на українських сайтах із проросійськими напрямами, перейшла в російський інформпростір та вийшла на міжнародний. Стурбувала ситуація Володимира Павліва тоді, коли знайомі розповіли, що темою зацікавилось навіть японське телебачення.
Серед причин такої антипіар-акції проти «Галицької асамблеї», на думку Володимира Павліва, є інформаційна атака проти мера Львова Андрія Садового та його політичної сили «Самопоміч», адже провокація з’явилась у ЗМІ саме напередодні парламентських виборів.
«У матеріалі була фраза, що конференцію «Галицької асамблеї, яку підозрівають у сепаратизмі, відвідав мер Львова Садовий та екс-міністр економіки Шеремета». Можливо таким чином вони хотіли вплинути на результат виборів», – зазначив Павлів.
Для цього, на думку Павліва, потрібно було очорнити, насамперед, і саму громадську організацію.
«Ми пропагуємо ідею, що Галичина повинна стати локомотивом інтеграційних процесів для України і фраза про те, що потрібно повернути Галичину в Європу була вирвана з контексту і додано до неї сенс, що це треба робити без України. Але такого не було навіть близько. Ми не передбачаємо ніяких поділів України, ми передбачаємо тільки те, що Галичина використовуючи свою колишню історію перебування в складі Європи може взяти на себе відповідальність очолити інтеграційні процеси в Україні», – наголосив Павлів.
Поки що в організації не планують подавати на видання до суду, адже вважають, що судова система ще не достатньо справедлива. Однак «Європейська галицька асамблея» планує звернутись до комісії із журналістської етики, можливо це послужить поштовхом до дискусії в середовищі.
«Показово, що ніхто не захотів завернутись до нас за коментарем. Єдині, хто сконтактував з нами, це «Известия» та «Канал 24», які, відповідно, цю інформацію і не оприлюднили», – резюмував Павлів.