У Міністерстві юстиції РФ заявили, що питання видачі Україні полоненої української льотчиці та народного депутата Надії Савченко після винесення щодо неї вироку суду може обговорюватися за «обов'язкової умови визнання Україною рішення російської інстанції і гарантій покарання засудженої на батьківщині».
«Відповідно до статті 471 Кримінально-процесуального кодексу РФ, в передачі особи може бути відмовлено у разі невизнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ або визнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ без встановлення порядку та умов відбування засудженим покарання», – йдеться у відповіді російського Мінюсту на запит «Інтерфаксу».
У ньому наголошується, що «у разі надходження до Мін'юсту Росії клопотання про передачу засудженого громадянина України для подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі в державу його громадянства, воно буде розглянуто відповідно до положень Конвенції (про передачу засуджених осіб) і КПК РФ» .
У відомстві нагадали, що питання передачі засуджених між Росією і Україною вирішуються на підставі положень Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року і КПК РФ.
Напередодні джерело в юридичних колах повідомило, що Савченко може розраховувати на видачу Україні після набрання чинності вироку за умови відповідного клопотання від неї або її представників, що передбачено нормами Конвенції СНД про передачу засуджених до позбавлення волі для подальшого відбування покарання.
Зокрема, згідно з документом, видача може бути здійснена за умов набуття чинності вироку суду, наявності клопотання про передачу, письмової згоди засудженого і згоди обох країн, а також, що діяння, за яке засуджений громадянин, карається позбавленням волі в обох державах і на момент отримання прохання про екстрадицію невідбутий термін ув'язнення становить не менше шести місяців.
Разом з тим, наголошується в Конвенції, передача засудженого не здійснюється, якщо покарання «не може бути виконано на території приймаючої сторони внаслідок закінчення строку давності або на іншій підставі, передбаченій законодавством цієї держави, а також, якщо ця процедура може завдати шкоди інтересам якоїсь з договірних країн».
Нагадаємо, на сьогодні Донецький суд Ростовської області РФ продовжить розгляд справи народного депутата, полоненої української льотчиці Надії Савченко