У Росії немає жодної державної школи з викладанням українською мовою. «На сьогодні в регіонах Росії функціонує 9 загальноосвітніх шкіл та 1 педагогічний коледж, де вивчається українська мова. Більшість дітей українців, які бажають знати рідну мову, вивчають українську в гуртках та недільних школах, які функціонують за ініціативою українських громадських об'єднань», - повідомив посол України в РФ Володимир Єльченко.
«Проте є і проблеми. На сьогодні, на жаль, в Росії немає жодної державної школи з викладанням предметів програмним українською мовою. Буду відвертим - я вважаю абсолютно ненормальним те, що в Москві, де проживає найбільша кількість етнічних українців - понад чверть мільйона - немає жодної української середньої школи. Виправлення цієї ситуації розглядаю як одне зі своїх першочергових завдань», - підкреслив посол.
Як інформує УНІАН, Єльченко зазначив, що сьогодні українці, що проживають на території Росії, інтегровані в суспільно-політичне життя цієї країни. «Вони широко представлені у всіх сферах соціальної діяльності - на виробництві, у сфері обслуговування, в науці, освіті, державних органах управління і т.п. Громадяни РФ українського походження становлять значний відсоток у середовищі культурно-мистецької, політичної та управлінської еліти Росії. Багато хто з них пам'ятають про своє коріння, зберігають українську культуру і традиції », - упевнений він.
За словами посла, для забезпечення культурних потреб української діаспори в Росії діють такі установи, як Національний культурний центр України в Москві, Український культурний центр у Сургуті, Лабораторія української культури у Лазаревському районі Сочі. Розглядається питання про відкриття нових культурно-інформаційних центрів у місцях компактного проживання українців в Росії. При більшості українських національно-культурних товариств діють аматорські фольклорні колективи.
Єльченко також відзначив, що в російській столиці функціонує державна установа культури «Бібліотека української літератури в Москві», бібліотечний фонд якої перевищує 50 тисяч примірників і постійно оновлюється за рахунок підтримки України. Інформаційні потреби діаспори в РФ забезпечує досить широка мережа українських Інтернет-сайтів, створених зусиллями активістів громадських організацій.
За його словами, до Посольства України звертаються громадські організації українців у РФ щодо матеріальної підтримки здійснюваних ними проектів, таких як проведення фестивалів української культури, увічнення пам'яті відомих українців у Росії тощо «Ми намагаємося всіляко підтримувати такі ініціативи», - сказав він.
Єльченко зазначив, що сьогодні Україна здійснює низку програм, спрямованих на підтримку зв'язків з українцями, які проживають за межами України. Ці програми дозволяють фінансувати підписку на українські газети і журнали, закупівлю національних костюмів та музичних інструментів для самодіяльних колективів українських громадських колективів і т.д.