У Росії почали судити чотирьох кримських татар за екстремізм

21:50, 1 червня 2016

У Ростові-на-Дону в Росії у середу, 1 червня, відбулося перше судове засідання у справі проти чотирьох кримських татар, яких підозрюють в екстремізмі. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

«Перше судове засідання у Ростові-на-Дону закінчилося. За звинуваченням Зейтуллаєва Р. Ваітова Р. Примова Ю. Сайфуллаєвої Ф. по ст. 205.5 КК Росії. У засіданні були присутні представники Українського консульства і були допущені ЗМІ Росії», – написав він.

«Судом було призначено чотирьох адвокатів з Ростова, підсудні заперечували з приводу участі останніх, тому що у кожного є адвокат за угодою, однак суд всупереч усьому допустив і залишив адвокатів призначених ним же», – повідомив Курбедінов.

За його словами, до кінця червня триватиме допит свідків в режимі відеоконференцзв’язку з Севастополем.

За версією слідства, четверо кримських татар є членами організації «Хізб ут-Тахрір», яку в Росії визнали терористичною.

Голова інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір» в Україні Фазил Амзаєв заявив в коментарі «Громадському», що російські силовики боротьбою з «Хізб ут-Тахрір» в анексованого Криму намагаються залякати населення півострова.

«Основне завдання силовиків, на даний момент, вселити страх в усе населення Криму незалежно від національної або релігійної приналежності. Флагманом в цих утиски стали, як нам відомо, кримські татари, незважаючи на утиски інших представників національностей і релігій. Яка логіка російських силовиків в Криму – давайте будемо боротися з «Хізб ут-Тахрір» і таким чином заганяти в страх населення Криму», – сказав він.

На його думку, силовики РФ вибрали саме «Хізб ут-Тахрір» тому, що вони – давній ворог сьогоднішньої російської влади.

Зі слів Фазила Амзаєва, «Хізб ут-Тахрір» – це політична партія, історія якої нараховує 60 років і працює в більш ніж 40 країнах світу. Ціллю є відновлення ісламського способу життя шляхом встановлення ісламської форми правління.

За його даними, Росія – єдина країна, яка визнала «Хізб ут-Тахрір» терористичною організацією.