У Росії почали знищувати меморіальний музей на місці колонії, де загинув Стус

12:39, 18 липня 2014

У Росії почали знищувати музей політичних репресій «Перм-36», повідомляє «Комсомольская правда».

Директор музею Тетяна Курсіна каже, що робітники зрізають бензопилою величезні автентичні дерев'яні конструкції і металеві ворота зони.

«Я назвала це так: «Музей «Пермь-36» в небезпеці», - каже Тетяна Курсіна. - Якщо так далі піде, то на території «Пермі-36» ми побачимо квітники, а від унікальної пам'ятки не залишиться зовсім нічого».

За словами Курсіної, невідомо, хто віддав наказ фізично знищувати музей, але ніхто не порадився з фахівцями - можна чи ні розпилювати цінні конструкції, які волонтери та співробітники музею тривалий час по крихтах збирали, щоб повною мірою відтворити обстановку гулагівського табору.

«Давно пора! Скільки можна витрачати бюджетні кошти на реабілітацію бандерівців», - пише у коментарі до публікації в «Комсомольской правде» читач з Вологди.

Перм-36 - неофіційна назва радянської виправно-трудової колонії суворого режиму для засуджених за «особливо небезпечні державні злочини» в селищі Кучино Чусовського району Пермської області, яка в даний час перетворена в музей - Меморіальний музей історії політичних репресій «Перм-36», інформує газета «День». У колонії перебували засуджені за звинуваченням в «антирадянській агітації і пропаганді» дисиденти: Володимир Буковський, Сергій Ковальов, Юрій Орлов, Леонід Бородін, Валерій Марченко (загинув в ув'язненні), Натан Щаранський, Гліб Якунін, Михайло Кукобака, Левко Лук'яненко, Баліс Гаяускас, Василь Стус (загинув в ув'язненні) та інші. У 1980 році в колонії відкрили дільницю особливого режиму для рецидивістів в колишньому будинку лісопереробного цеху. Вони перебували в зачинених камерах.