У Росії понад 100 українських організацій, в Україні російських – 17, - регіонал

13:00, 30 січня 2011

В Росії діє понад 100 українських організацій, в Україні російських – лише 17, - заявив 28 січня в ефірі «Шустер live» народний депутат України від фракції Партії регіонів, заступник голови Партії регіонів з питань міжнародної політики Леонід Кожара.

Кожара запевнив, що мова про закриття Української бібліотеки в Москві ніколи не велась ніколи не велась. Він пояснив, що в Росії діє складне і жорстке законодавство. Спрямоване на боротьбу проти розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

"Був простий наклеп, нібито хтось написав, що в цій бібліотеці зберігається література, яка спрямована на розпалювання ворожнечі. Приїхала міліція російська, зробила виїмку цих видань. Бібліотека не буде закриватися", - сказав Леонід Кожара.

З його слів, якщо книг не містять інформації, спрямованої на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, їх повернуть до бібліотеки.

"Щодо закриття українських організацій, то там знаходиться більше 100 українських організацій", - наголосив нардепі зазначив, що одна з них, яка має статус федеральної, не змогла довести, (згідно з чинним законодавством) що має у 50 адміністративно-територіальних одиницях свої організаційні осередки.

"До речі, російських організацій в Україні – тільки 17", - додав Леоні Кожара.

Зазначимо, прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що Українська бібліотека в Москві функціонує в абсолютно робочому режимі, мовляв, інцидент повністю вичерпано.

Нагадаємо, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури в Москві більш як 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм" і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучено в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури. 26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що після цього бібліотека опечатана й закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого було вилучено жорсткі диски з комп`ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Бібліотека української літератури в Москві повністю відновила роботу в звичайному режимі. 13 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що МЗС Росії зацікавлене в роботі Бібліотеки української літератури в Москві. 14 січня у Бібліотеці української літератури в Москві відбувся третій обшук, у ході якого було вилучено сервер, директора побив співробітник міліції.

16 січня Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації В.Єльченко повідомив, що ситуацію навколо Бібліотеки української літератури у Москві буде остаточно врегульовано найближчим часом.

Бібліотека української літератури була створена постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.