У Росії Тимошенко доведеться піти на "досить меркантильні поступки", - політолог

17:04, 28 квітня 2009

"Я не думаю, що буде йти мова про створення коаліції між БЮТ та Партією регіонів навіть після візиту Тимошенко в Росію. Коаліція - це політичний союз, який формується на підставі узгодженої платформи та програми. Наступний крок - коаліція формує уряд. Думаю, станом на сьогодні між БЮТ та Партією регіонів немає платформи, особливо в економічний царині, незалежно від заяв. До того ж, така коаліція не здатна сформувати новий уряд. Повторити подвиг коаліції Литвина-Тимошенко коаліція Тимошенко-Януковича не зможе. Втретє вберегти уряд Тимошенко неможливо", - заявив сьогодні, 28 квітня, у коментарі ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв.

"Інші варіанти - це не коаліція, а тимчасові альянси, тимчасові домовленості, які не мають ніякого відношення до визначення коаліції", - зауважив експерт.

За словами Андрія Єрмолаєва, Росія "дуже серйозно дезорієнтована станом української політики" і не має якоїсь сформованої позиції щодо структури української влади. "Росія дезорієнтована… Вона робить ставку не на персони, а на політику. Росії потрібна компліментарна українська політика. Виходячи з того, що українська еліта зараз в напіврозібраному стані, відсутня політична лінія, відбуваються конфлікти різних гілок влади, про яку підтримку можна говорити?" - наголосив А.Єрмолаєв.

На думку політолога, під час свого візиту до Москви 28-29 квітня Юлія Тимошенко зможе отримати фінансову підтримку для захисту бюджету України взамін на "досить меркантильні поступки": газова царина, атомна енергетика, торговельні режими, участь Росії у приватизації тощо.

"Був момент, коли Росія, а, точніше, російське керівництво довіряло певною мірою пані Тимошенко. Але після Брюссельської декларації ця довіра дещо розвіялась. Тому перемовини будуть дуже прагматичними, навіть цинічними, торгівельними. Українському уряду зараз необхідна фінансова підтримка, адже бюджетна політика тріщить по всіх швах. Мова йде і про підтримку Пенсійного фонду, і про соціальні статті, і про субвенції регіонам. Така фінансова допомога може бути надана Росією за певних умов. Крім того, Росія сама переживає не найкращі часи. Не виключено, що осінь буде надзвичайно складною для російської економіки. Тут є за що торгуватись", - зазначив Андрій Єрмолаєв.