У Росії за продаж булочок з маком сім’ю засудили до восьми з половиною років тюрми

20:01, 7 липня 2015

Суддя Лівобережного районного суду російського міста Воронеж Тетяна Лебедєва винесла вирок родині підприємців Полухіних, обвинувачених у збуті наркотиків за продаж булочок з маком в кафе.

58-річний Олександр Полухін отримав вісім років і чотири місяці колонії суворого режиму, його 30-річна дочка Євгенія, 58-річна дружина Марія та 54-річна сестра дружини Ніна Чурсіна отримали по вісім з половиною років колонії загального режиму, пише «Новая газета».

За словами судді, у справі не було пом'якшуючих обставин. Лебедєва дала більші терміни, ніж просило держзвинувачення, яке вимагало дев'ять років загального режиму для Полухіна і по шість з половиною для жінок.

Суд визнав членів сім'ї винними 6 липня. Кримінальну справу було в 2010 році порушено за частиною 3 статті 228.1 КК РФ (незаконне виробництво чи збут наркотиків, вчинене в особливо великому розмірі або за попередньою змовою). Олександр Полухін перебував у СІЗО, його дочку відпустили через рік під підписку про невиїзд, сестри Марія і Ніна Чурсіна також перебували під підпискою.

«Нова газета» писала, що суд не врахував незалежні експертизи і доводи обвинувачених про те, що харчового маку не буває без наркотичних домішок. Крім того, за інформацією видання, деякі свідки, що дали свідчення, на підставі яких винесено вирок, згодом від них відмовилися, оголосивши, що управління Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків (ФСКН) по Воронезькій області чинило на них тиск.

Відставний офіцер Олександр Полухін відкрив сімейне кафе «Очаг», де проводилися різні свята. За версією слідства, в гаражі у кафе жінки розчиняли опій, набризкували його на мак, просушували феном і змішували з маковою соломкою, а потім продавали як наркотики. Всі члени сім'ї заперечували свою провину.

За даними «Нової газети» і «Московського комсомольця», слідство порушило кримінальну справу, виявивши в маці сліди наркотичних речовин. Доводи слідства підтвердили залучені стороною обвинувачення свідки-наркомани. Зокрема, згадувався чоловік на прізвище Наумов, який нібито пропонував родичам обвинувачених змінити свідчення за гроші після того, як сів по іншій кримінальній справі, пише «Слон»