У Росії за сфабрикованою справою засудили кримчанина Олега Приходька

Олегові Приходьку інкримінують підготовку підпалу генконсульства Росії у Львові

16:08, 3 березня 2021

Суд російського міста Ростов-на-Дону засудив громадянина України, проукраїнського активіста з Криму Олега Приходька до п’яти років колонії суворого режиму. Також суд зобов’язав його сплатити штраф у сумі 110 тис. російських рублів, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, таке рішення в середу, 3 березня виніс Південний окружний військовий суд. Йому інкримінують спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства Росії у Львові влітку 2019 року.

Раніше російський прокурор просив для Приходька 11 років колонії суворого режиму з відбуванням трьох років у в'язниці, а також – 200 тисяч рублів штрафу. Натомість суд засудив його на п’ять років колонії суворого режиму з відбуванням одного року у в’язниці і зобов’язав сплатити 110 тис. російських рублів штрафу.

Олега Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. Російська Федеральна служба безпеки звинуватила його в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.

16 січня стало відомо, що Приходьку висунули нове звинувачення в «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого адвокат Назім Шейхмамбетов повідомив, що Олега Приходька також звинуватили в плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

На початку квітня 2020 року Приходька етапували зі слідчого ізолятора Сімферополя до Росії, в СІЗО-1 Ростова-на-Дону, де і перебуває нині.

За інформацією «Крим.Реалії»,, житель Сакського району Олег Приходько викликав інтерес російських спецслужб із самого початку анексії півострова. Він брав участь в Євромайдані в Києві, до 2014 року належав до української партії «Свобода», чию діяльність на півострові заборонила 27 січня 2014 року Верховна Рада АРК, назвавши діяльність цієї партії «загрозою національній злагоді, громадській безпеці та правопорядку».

Після російської анексії українського Криму співробітники ФСБ попередили Приходька про «неприпустимість екстремістської діяльності». За п'ять років життя в анексованому Криму активіст не відмовився від проукраїнських поглядів, за що і зазнавав переслідувань.