У Російського культурного центру у Львові можуть забрати приміщення

20:13, 23 грудня 2015

Депутати Львівської обласної ради хочуть повернути приміщення на вул. Короленка, 1а на баланс обласної ради. Мовляв, колишній кінотеатр передавали в користування Російському товариству імені Пушкіна, однак зараз там працює зовсім інша організація.

В 1990 році виконком облради передав приміщення кінотеатру імені Короленка «Товариству друзів російської і української культур ім. О. Пушкіна». Це обласна організація, яка створила Російський культурний центр. Він там функціонує і досі, але організація змінилась: тепер там господарює міське «Російське товариство ім. О. Пушкіна». З нею область не має жодних юридичних зобов'язань, кажуть в постійній комісії Львівської обласної ради з питань комунального майна. Чому там діє інша організація – не зрозуміло, тож приміщення вирішили повернути громаді Львівщини.

«Ми винесли це питання на комісію, комісія одноголосно проголосувала скасувати рішення виконкому і забрати це приміщення на баланс виконкому», – каже голова комісії Ігор Комарницький.

Крім того, стан центру у жахливому стані.

«Ці приміщенні всі, які є в будівлі, фактично є в неналежному санітарному стані. Тобто, за весь цей час якихось суттєвих поточних чи капітальних ремонтів там не проводилось», – пояснює начальник управління майном спільної власності облради Микола Бандра.

Депутат обласної ради, голова комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Роман Кізима не розуміє, як десять років на це могли всі закривати очі. Мовляв, у Львові на Короленка, окрім міського Товариства, збираються нікому невідомі організації.

«Присутній ряд незрозумілих організацій як «Землячество ленинградцев во Львове «Питер-клуб», «Львовское православное епархиальное Братство трезвения «Метанойя», одне з приміщень використовується православною церквою Московського патріархату. Наскільки мені відомо, є вивіска адвоката», – перелічує Кізима.

Є підозра, що частину приміщень «Російське товариство ім. О. Пушкіна» здає в суборенду. В самому ж центрі нарікають, що грошей на ремонт немає, бо членських внесків не вистачає навіть, щоб заплатити рахунки за газ. Ще й пожежа минулого року знищила дах та бібліотеку.

Директор Російського культурного центру Альберт Астахов запевняє: всі, хто тут працює, – члени Товариства. І адвокат не виняток. Тому приміщенням всі користуються законно. А самі вони («Російське товариство ім. О. Пушкіна») є правонаступниками обласної організації, якій виділили приміщення на Короленка.

Тільки так вважають не всі. До облради та адміністрації неодноразово звертався голова обласного «Російського товариства імені А. Пушкіна» Олег Лютіков, який запевняє, що він і є справжній директор Культурного Центру, але не має доступу до приміщення з 2005 року.

«Була створена організація-клон, яка має точно таку ж назву, але ще додається «Львівська міська громадська організація «Російське товариство ім. А. Пушкіна». Але це абсолютно інша організація, з іншим ідентифікаційним кодом юридичної особи, яка не має до нашої організації абсолютно ніякого відношення. Це просто бандитське рейдерське захоплення нашого Російського культурного центру», –  каже Лютіков.

Альберт Астахов визнає, що конфлікт із Лютіковим дійсно був, однак існує договір, який дозволяє міському «Російському товариству ім. А. Пушкіна» претендувати на це приміщення. Лютікова ж з посади звільнили, просто він не хоче цього визнавати і не віддає частину документів. Тим часом, за словами Астахова, саме «Російське товариство імені А. Пушкіна» з 2005 року дбає про будівлю і сплачує рахунки.

«Ми готуємо документи до суду на визнання хазяїном того, хто десять років сплачує всі комунальні послуги і утримує цей будинок», –- каже Астахов.

У Центрі готові судитись і з обласною радою. Наразі ж долю приміщення ще має вирішувати засідання сесії. А плани на нього вже є: або винести на приватизацію, або віддати іншим громадським організаціям.