Заступник голови ЦВК Андрій Магера впевнений, що сьогоднішнє рішення ЦВК щодо розподілу мажоритарних округів не створило преференцій для окремих регіонів чи окремих політичних сил. Про це він заявив на брифінгу по завершенні засідання ЦВК.
«Я не бачу тут якихось преференцій. Так, справді ходило багато розмов. Однак, сьогоднішнє рішення ЦВК поставило крапку у цьому питанні», - заявив Магера.
Водночас він висловив стурбованість тим, що наразі не врегульовано порядок отримання протоколів та підрахунку голосів виборців, які проживають за кордоном.
За його словами, після рішення КС, яке позбавило таких громадян права обирати «мажоритарників», у законі Про вибори утворилася велика прогалина. «Наразі не зрозуміло, хто має отримувати протоколи, рахувати голосі виборців, які проживають за кордоном, враховуючи те, що вони, безумовно, братимуть участь у виборах по одномандатному виборчому округу», - сказав Магера.
На його думку, парламент повинен обов’язково вирішити це питання. «Я хотів би особливо наголосити, що, на моє переконання, відповідні пропозиції про внесення змін до закону про вибори, які усунуть прогалину, повинні бути схвалені всіма депутатськими фракціями, що надасть цим змінам більшої суспільної легітимності і позбавить нас від будь-яких зайвих і непотрібних питань», - сказав він.
Окрім того, Магера додав, що члени та експерти ЦВК готові надати допомогу Верховній Раді у виробленні необхідних змін, якщо парламент звернеться з відповідним проханням. Він нагадав, що Центрвиборчком, відповідно до закону, не має права самостійно вносити законопроекти до парламенту.
Нагадаємо, 9 квітня під час свого засідання Центральна виборча комісія одноголосно ухвалила постанову про розподіл мажоритарних округів.
Як повідомлялося раніше, 5 квітня КС визнав неконституційними окремі положення частини 2 статті 22 закону «Про вибори народних депутатів України», згідно з якими закордонні виборчі дільниці на виборах депутатів Ради віднесені до мажоритарних округів, створених на території Києва.
17 листопада 2011 року Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким ввела змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% із забороною на участь у виборах блоків.