У «Самопомочі» пояснили, чому проголосували проти змін до Конституції

16:06, 16 липня 2015

Парламентська фракція «Самопоміч» не підтримала президентський проект змін до Конституції оскільки він містить норми, які, на думку політичної сили, загрожують суверенітету і відкривають шлях диктатурі. Про це повідомив голова фракції Олег Березюк, передає прес-служба партії.

 За словами депутата, проголосовані завдяки голосам Опозиційного блоку і групи «Відродження» зміни не є децентралізацією, про яку багато говорили з трибун.

«Перфекти президента, за цим проектом, окрім виконавчої та координаційної функції, наділяються державною владою і наглядовою функцією, яка притаманна прокурорам, а не представникам виконавчої влади. Такі перфекти стануть узурпаторами та поставлять в залежність від себе усе місцеве самоврядування», – зазначив Березюк.

Відносно змін, котрі стосуються особливостей місцевого самоврядування в Луганській та Донецькій областях, у «Самопомочі» переконані, що вони несуть в собі загрозу суверенітету України.

«Це закладання фундаменту для повзучої федералізації, якої так хоче Росія. А тим, хто говорить, що особливий статус для Донбасу потрібен як демонстрація іноземним партнерам виконання мінських угод, хочеться нагадати, що Конституція не є об'єктом і предметом дипломатичних переговорів», – наголосив лідер фракції.

Також він додав, що визначати норми Конституції – це виключне право народу самої країни, і  не може бути так, щоб хтось зовні диктував її норми.

Відповідаючи на питання щодо можливого виходу «Самопомочі» з коаліції, нардеп зазначив, що це не входить у намір фракції.

Як вже повідомляв ZAXID.NET, у Верховній Раді, а також в самій парламентській коаліції не було консенсусу з цього проекту закону змін до Конституції України в частині децентралізації. Серед всіх спірних моментів, основним каменем спотикання було питання про внесення або невнесення в текст Основного закону положення про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу.

Нагадаємо, сьогодні, 16 липня, за поправки до Конституції України віддали свої голоси 121 депутат з Блоку Порошенка, 71 з «Народного фронту», 34 з «Опозиційного блоку», 19 із групи «Відродження», 15 із «Волі народу», 11 із «Батьківщини» і 16 депутатів без фракцій.

Відповідний проект закону нардепи спрямували до Конституційного суду України для отримання висновку щодо відповідності законопроекту Конституції країни.

Отриманий висновок КС одразу роздається парламентарям і спрямовується президентові України.

Після цього парламент заздалегідь схвалює законопроект (у першому читанні) 226 голосами. Потім на наступній сесії для остаточного прийняття закону про внесення змін до Конституції необхідно не менше 300 голосів парламентарів.