У держсанепідемслужбі Львівської області нагадують про необхідність профілактики менінгококової інфекції. За даними служби, з початку 2015 року у Львові на інфекційний менінгіт захворіло вже три людини, коли впродовж 2014 у нашому місті було зафіксовано всього 5 випадків захворювання, повідомляє прес-служба мерії з посиланням на львівський міський відділ обласного лабораторного центру державної санепідмслужби.
У санепідемслужбі, зокрема, нагадують, що менінгококова інфекція – це захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом, а початок хвороби супроводжується симптомами, схожими на гостре респіраторне захворювання (ГРВІ).
Початок захворювання характеризується раптовим підйомом температури тіла ( до 39-40°С і вище); сильним, майже нестерпним головним болем, блювотою без попередньої нудоти, здебільшого не пов’язаної із прийомом їжі. Хворий на менінгіт вибирає в ліжку вимушену позу на боці з закинутою назад головою і притиснутими до живота колінами. Страждає на чутливість до світла та звуку.
Діти молодшого віку, які прагнуть при поганому самопочутті до мами на руки, саме при менінгіті воліють залишатися в ліжку, щоб їх не турбували, бо будь-який рух посилює головний біль.
Клінічний перебіг менінгококової хвороби та одужання хворого залежать від своєчасної діагностики, нагадують у санепідемслужбі. При пізньому лікуванні можуть бути серйозні ускладнення, такі як глухота чи епілепсія. Оскільки хвороба тяжка, необхідно своєчасно вживати заходи з профілактики.
Зокрема, медики радять при перших проявах хвороби не займатись самолікуванням, а негайно звертатись до лікаря.
Щоб уникнути зараження, варто дотримуватись правил гігієни: часто мити руки, особливо перед їжею, після перебування в громадському місці та після прогулянок. Зміцнювати свою імунну систему, регулярно займатись спортом і дотримуватись здорової дієти, багатої свіжими фруктами та овочами. Радять також прикривати рот при кашлянні та чханні, а також якомога частіше провітрювати приміщення та не переохолоджуватись.
Також варто пам’ятати, що у разі встановлення діагнозу менінгококової інфекції, про кожний випадок подається термінове повідомлення в держсанепідслужбу. У дитячому закладі вводиться карантин на 10 днів з моменту ізоляції останнього хворого. Проводиться бактеріологічне дослідження дітей та дорослих, які були в контакті з захворілим.