У санепідемслужбі нагадують про профілактику захворювання на менінгіт

2 квітня 2015

У держсанепідемслужбі Львівської області нагадують про необхідність профілактики менінгококової інфекції. За даними служби, з початку 2015 року у Львові на інфекційний менінгіт захворіло вже три людини, коли впродовж 2014 у нашому місті було зафіксовано всього 5 випадків захворювання, повідомляє прес-служба мерії з посиланням на львівський міський відділ обласного лабораторного центру державної санепідмслужби.

 У санепідемслужбі, зокрема, нагадують, що менінгококова інфекція – це захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом, а початок хвороби супроводжується симптомами, схожими на гостре респіраторне захворювання (ГРВІ).   

Початок захворювання характеризується раптовим підйомом температури тіла ( до 39-40°С і вище); сильним, майже нестерпним головним болем, блювотою без попередньої нудоти, здебільшого не пов’язаної із прийомом їжі. Хворий на менінгіт вибирає в ліжку вимушену позу на боці з закинутою назад головою і притиснутими до живота колінами. Страждає на чутливість до світла та звуку.

Діти молодшого віку, які прагнуть при поганому самопочутті до мами на руки, саме при менінгіті воліють залишатися в ліжку, щоб їх не турбували, бо будь-який рух посилює головний біль.

Клінічний перебіг менінгококової хвороби та одужання хворого залежать від своєчасної діагностики, нагадують у санепідемслужбі. При пізньому лікуванні можуть бути серйозні ускладнення, такі як глухота чи епілепсія. Оскільки хвороба тяжка, необхідно своєчасно вживати заходи з профілактики.

Зокрема, медики радять при перших проявах хвороби не займатись самолікуванням, а негайно звертатись до лікаря.

Щоб уникнути зараження, варто дотримуватись правил гігієни: часто мити руки, особливо перед їжею, після перебування в громадському місці та після прогулянок. Зміцнювати свою імунну систему, регулярно займатись спортом і дотримуватись здорової дієти, багатої свіжими фруктами та овочами. Радять також прикривати рот при кашлянні та чханні, а також якомога частіше провітрювати приміщення та не переохолоджуватись.

Також варто пам’ятати, що у разі встановлення діагнозу менінгококової інфекції, про кожний випадок подається термінове повідомлення в держсанепідслужбу. У дитячому закладі вводиться карантин на 10 днів з моменту ізоляції останнього хворого. Проводиться бактеріологічне дослідження дітей та дорослих, які були в контакті з захворілим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Початок тижня в Україні розпочнеться з сильних дощів і відчутного похолодання
Водійка Mersedes A170 вчинила дивну ДТП в центрі Львова. Фото дня
«Щоб перемогти смерть, доведеться перестати бути людиною»
В Одесі здійснено збройний замах на місцевого активіста
В окупованому Криму заявили про нестачу питної води
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП
ФК «Львів» та «Карпати» зіграли у бойову нічию
Мати Кузьми «Скрябіна» заявила про неправомірне використання похоронними бюро портрета її сина
Дубневича і Синютку зловили за руку