Рішення Верховної Ради про скасування своєї Постанови від 16 грудня 2004 р. про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку, а також прийнята Постанова про відповідальність Президента України В.Ющенка за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері України, є політичними демаршами і не тягнуть за собою жодних юридичних наслідків. Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента України - Уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Ігор Пукшин. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.
Характеризуючи рішення щодо НБУ, І.Пукшин наголосив, що воно є неконституційним і незаконним, і тому В.Стельмах залишається повноправним та легітимним головою НБУ і продовжуватиме здійснення своїх повноважень.
Заступник Глави Секретаріату Президента наголосив, що Голова Національного банку України може бути звільнений з посади виключно у порядку, передбаченому Конституцією України, тобто лише за поданням Президента України.
"Президент України звернеться до Конституційного Суду України з поданням про визнання вказаної постанови Верховної Ради України неконституційною, але не для того, щоб поновити повноваження В.Стельмаха, оскільки вони не припинені, а лише для того, щоб запобігти подібним квазікадровим рішенням парламентаріїв у майбутньому", - сказав І.Пукшин.
Говорячи про інше рішення ВР - Постанову про відповідальність Президента України В.Ющенка у фінансовій сфері, І.Пукшин наголосив, що воно є ще більшою мірою абсурдним. Адже покладення на Президента відповідальності за стан справ в економіці держави, на фінансовому ринку, у соціальній сфері не відповідає Конституції України, оскільки визначає відповідальним Президента України за сфери, що, за Основним Законом України, є прерогативою парламенту і уряду.
І.Пукшин констатує: такого роду рішення свідчать лише про одне: уряд та фракції, які голосували за ці постанови, намагаються відвернути увагу суспільства від невдалих "газових переговорів", бюджетної кризи, яка наближається, критичного стану економіки держави. Не виключено, що такими діями уряд хоче отримати доступ до можливості неконтрольованої емісії гривні для покриття дефіциту та недонадходжень до Державного бюджету 2009 року.