У четвер, 8 лютого, у Львові підпишуть угоду про кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку розміром 24,7 млн євро на будівництво нової сонячної електростанції. Про це ZAXID.NET розповів начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис. Участь у підписанні братиме прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який перебуває у Львові з робочим візитом.
Згідно з інформацією на сайті компанії ТОВ «Еко-Оптіма», яка займатиметься будівництвом, проект «Енергопарк Яворів» буде розміщений у селі Терновиця Яворівського району. Сонячна електростанція складатиметься з 131 тис. фотоелектричних модулів. Очікується, що після будівництва першої черги станція за рік вироблятиме 36 млн кВт/год. за рік. Роботи мають завершити у цьому році. Для прикладу: сонячна електростанція, яку відкрили у квітні минулого року на Яворівщині у селі Залужжя виробляє лише 11 млн. кВт/год на рік.
На будівництво станції ЄБРР готовий дати 24,7 млн євро кредитних коштів - з необхідних 36 млн євро, як йдеться на сайті компанії. Окрім ЄБРР, планується залучити до співфінасування будівництва сонячної електростанції фонд «Чистих технологій» (CFT), Світовий Банк, «Інвестиційний фонд для країн, що розвиваються» (IFU) та «Північну екологічну фінансову корпорацією» (NEFCO).
Земельну ділянку для будівництва електростанції компанія отримала ще у 2013 році, пишуть «Наші гроші». Львівська облдержадміністрація виділила ТОВ «Енергопарк Яворів» 115,34 га терміном на 49 років. Також розпорядженням голови ЛОДА компанії затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на території Терновицької сільської ради Яворівського району. Вартість оренди у розпорядженні не повідомлялась.
Безпосереднім оператором проекту сонячної електростанції є компанія ТОВ «Енергопарк Яворів», яка, за даними аналітичної системи YouControl, належить родині Козицьких. Ця компанія входить до групи «Еко-Оптіма», засновниками якої є Зиновій Козицький та його сини Максим і Степан. Нагадаємо, що у 2015 році ТОВ «Еко-Оптіма» відкрила першу чергу найбільшої в українських Карпатах вітроелектростанції, розташованих у Старому Самборі. Проект був реалізований спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та фондом чистих технологій Світового Банку (СБ), його вартість становила 20,5 млн євро.