Упродовж січня-травня 2010 року у Львові проаналізовано роботу 3150 підприємств, - аптек, приватних медичних закладів, операторів паркування, перукарень і салонів краси, рекламних агентств, малих архітектурних форм, що здійснюють торгівлю, закладів громадського харчування. «У всіх опрацьованих галузях є результат – підвищення зарплати в середньому на 150-200 грн.», - поінформувала під час брифінгу 19 травня начальник відділу праці управління економіки Львівської міської ради Катерина Рибачок.
За її інформацією, цю роботу спільно проводять працівники департаменту економічної політики Львівської міської ради спільно із представниками районних адміністрацій міста, районних державних податкових інспекцій, управлінь пенсійного фонду, міського центру зайнятості.
К.Рибачок повідомила, що із керівниками близько 2 тис. підприємств зазначених галузей відбулося спілкування на засіданні районних комісій. Керівникам пояснюють, що мінімальну зарплату, за законодавством, слід застосовувати для оплати праці некваліфікованих працівників – двірників та охоронців, усім решта треба нараховувати зарплату, відповідно до їхнього фаху та посадових обов’язків.
За інформацією начальника відділу праці управління економіки ЛМР, скоординована робота контрольних відомств сприяє також легалізації найманих працівників. «З перукарнями була непроста ситуація. Більшість керівників повідомляють про те, що наймані працівники працюють позмінно або неповний робочий день, тому їм виплачують зарплату нижче мінімальної, як половину окладу. – прокоментувала К.Рибачок ZAXID.NET - Однак унаслідок проведеної роз’яснювальної роботи, 282 перукарні і салони краси, що у кінці 2009 року мали середню зарплату на рівні 700 грн, за підсумками першого кварталу підвищили її на 150 грн. Також ряд працедавців перевели працівників з часткової зайнятості на повну».
Начальник відділу праці управління економіки ЛМР додала, що вдалося легалізувати значну кількість працівників у сфері паркування та торгівлі в МАФах. «У роботі з операторами паркування та МАФами робився наголос на легальному оформленні працівників. Ми брали показники в ДПА щодо кількості найманих працівників на таких підприємствах. Усюди, де подана інформація про одноосібну підприємницьку діяльність, представники райадміністрацій з представниками податкової інспекції, пенсійного фонду робили виїзди на об’єкти, і робили висновки, чи відповідає це дійсності, – прокоментувала вона. – Якщо виявлялися нелегальні працівники, підприємцям-роботодавцям пропонувалося їх належно оформити. У разі відмови були скеровані листи у державну територіальну інспекцію праці щодо усунення виявлених порушень. Це грубе порушення трудового законодавства, про яке ми зобов’язані повідомляти цей орган».
К.Рибачок повідомила, що упродовж червня-липня 2010 року аналогічна робота буде проводитися щодо підприємств, які використовують працівників так званих робітничих професій. «Це – підприємства, які здійснюють монтажні, будівельні, ремонтні роботи, швейні підприємства, взуттєві, інші», - зазначила вона ZAXID.NET .
К.Рибачок закликала працівників, які працюють нелегально або отримують зарплату чи її частину «у конвертах» повідомляти про це у департамент економічної політики ЛМР за тел. 254-60-57, 297-58-48 або у соціально-економічні відділи райадміністарцій за місцезнаходженням підприємств. Подану інформацію обов’язково буде перевірено.