2 лютого з нагоди Дня безпечного Інтернету львівські патрульні влаштували у семи школах міста відкриті уроки про кібербезпеку.
Разом зі своїми британськими та шведськими колегами вони завітали і в школу №2. Зокрема, із десятикласниками цього навчального закладу поліцейські говорили про шантаж у мережі. Школярка Олександра Демковська не постраждала від неприємних ситуацій під час користування «всесвітньою павутиною», проте її подругу це не оминуло.
«До неї хтось написав. Моя знайома не побачила у цьому нічого поганого, проте через декілька днів людина почала ставити їй підозрілі запитання про те, де вона живе і чи могла би надіслати більше фото», – згадує учениця.
Психологи переконують: саме підлітки найбільше страждають від обману, погроз і шантажу в Інтернеті. «Вони починають усвідомлювати себе як особистість, хочуть самовиразитися, в них проявляється інтерес до свого тіла. Тоді, маючи брак інформаційного спілкування, діти заходять в Інтернет і натрапляють на небезпечні сайти, стикаються із шахрайством, порнографією. А ще вносять дані про себе, чого б не мали робити», – пояснює соціальний педагог школи №2 Тетяна Когут.
Для того, щоби попередити підлітків про інші небезпеки в мережі, львівські патрульні з колегами Європейської консультативної місії влаштували відкриті лекції. «Якщо ви не знаєте, як користуватися певними соцмережами, чи до вас приходить незрозуміла інформація, зміст якої принижує вашу честь та гідність, будь ласка, звертайтеся до своїх батьків, до вчителів, до поліції. Хочемо ще дати пораду мамам і татам: подивіться, на які сайти заходять ваші діти та чим цікавляться. Якщо виявили, що вони відвідують небезпечні ресурси, заблокуйте ці сторінки», – зазначає інспекторка патрульної поліції Віра Проців.
Схожу інформаційну кампанію влаштовують і у Швеції, каже радник із взаємодіі поліціі і громади Макс Стауде: «Ми стараємося інформувати дорослих про кібербезпеку на телебаченні, у Facebook та Instagram, також йдемо в школи, щоби розповідати про це учням».
Заняття з кібербезпеки поліцейські організували у семи школах міста. Такі заходи з нагоди Дня безпечного Інтернету вони провели вперше.