У Сербії затримали лідера групи військових найманців, які воювали на Донбасі

23 серпня 2018

Серб Братислав Живкович, який воював на боці бойовиків на Донбасі, заарештований за підозрою в участi у військових діях за кордоном. Підозрюваного помістили під варту, інформує «Радіо Свобода».

Представники сербського Міністерства внутрішніх справ затримали Живковича на виконання розпорядження прокуратури. Він відомий як лідер руху «четників» у Сербії.

Живкович затриманий у Крушеваці «за підозрою в скоєнні кримінального злочину з організації участі у війні або збройному конфлікті в чужій країні».

Братислав Живкович - командувач сербської націонал-шовіністичної парамілітарної організації Четники. Він брав участь у конфліктах в Боснії, Косові та Хорватії у 90-х роках. У 2014-році він вирушив у Крим задля допомогти росіянам у війні з Україною.

Пізніше він поїхав на Донбас, де разом з іншими сербами брав участь у бойових діях на боці проросійських бойовиків.

Служба безпеки України 11 жовтня заявила, що лише на території, підконтрольній так званому угрупованню «ЛНР» від початку конфлікту на Донбасі воювали більш як 300 громадян Сербії.

Як повідомляється, з кінця 2014 року прокуратура Сербії порушила 45 справ стосовно найманців, які беруть участь у військових конфліктах за кордоном, зокрема на Донбасі. Лише 4 з них завершилися реальними ув'язненнями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Вдові загиблого в АТО бійця не дали виступити з нагоди Дня Злуки у Львові
Чи можна критикувати Порошенка, Бандеру і сучасну історичну політику
Головні новини Львова за 22 січня
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ