Аби підготуватись до весни, львівські комунальники працюють на повну. У центрі Львова обрізають дерева, аби зелені насадження пропускали природне освітлення до квартир та не зачіпали кабелів.
Працівники запевняють: усі роботи за правилами. Формують крони, допоки не розпустились бруньки, також до кожної породи дерев різні підходи в обрізанні.
«Щоб сформувати дерево, щоб воно мало гарну крону. І щоб воно гарно розпустилось, щоб не було лишніх гілок, які можуть впасти на когось чи зачіпають за дроти, можуть обірвати лінію», ‒ розповів комунальник Олександр Свінчук.
Та через запарковані машини важко проводити роботи, тому в центрі санітарні роботи проводять нечасто.
«Люди не ставляться з розумінням до цього. Вчора ми розвісили вивіски, що буде обрізання. А коли ми сьогодні приїхали, тут все було заставлене машинами», ‒ пояснив майстер ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» Юрій Немировський.
Які дерева слід причепурити, вирішують районні адміністрації. Та декому таке радикальне втручання у ріст дерева не подобається. Наприклад, на вулиці Івасюка.
«Якщо взяти це дерево, то зле. А це нормально обрізали. В такому випадку називається, всім не догодиш», ‒ зазначив львів'янин пан Андрій.
«А мені добре. Дерева дуже близько до будинків і заступають світло. Взагалі треба нові насадження, якби були кошти оці дерева вирізати, а посадити такі нижчі», ‒ додала сусідка пані Віра.
Наглядають за обрізкою дерев у міському управлінні екології. Там кажуть, що з обрізкою насаджень усе гаразд.
«Ми повинні розуміти, що є три види обрізки: формувальна, санітарна і омолоджувальна. Відповідно до кожного сорту дерева застосовується відповідна обрізка. Наприклад, зараз ми можемо проводити омолоджувальну обрізку, тому що такий період. Якщо застосовувати до тополі ‒ то це одне. Це буде дуже жорстке обрізання, якщо ми говоримо про інші листяні породи ‒ то м'якше», ‒ пояснив начальник міського управління екології Андрій Галушка.
До слова, обрізати дерева у Львові уже чотири роки можуть лише підприємства із відповідним профілем.